کوتاه کردن ناخن سگ | مراحل + نکات مهم

زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
آیدا خسبی
چهارشنبه، 22 تیر
38
کوتاه کردن ناخن سگ | مراحل + نکات مهم

کوتاه کردن ناخن سگ، یکی از موارد مهم در لیست موارد بهداشتی سگ ها است. با کوتاه کردن ناخن های سگ دلبندتان، هم ظاهر آراسته ای به او می دهید و هم از عواقب بد شکستگی ناخن (درد، زخم و عفونت) جلوگیری می کنید. در این وبلاگ از سری وبلاگ های نگهداری سگ دامپزشکی آستانه اشرفیه می خواهیم به بحث مهم کوتاه کردن ناخن سگ بپردازیم؛ پس با ما همراه باشید!


چرا باید ناخن سگ را کوتاه کنیم؟

اگر ناخن های سگ را کوتاه نکنید، به مرور سگتان در راه رفتن دچار مشکل می شود؛ چون موقع راه رفتن، ناخن هایش به زمین می خورد و اذیتش می کند. همین راه رفتن به شکل نادرست و به اصطلاح لنگیدن سگ بخاطر ناخن های بلند، در طولانی مدت، عوارضی مثل مشکل ستون فقرات را برای سگتان به وجود می آورد. علاوه بر این موارد، احتمال شکستن ناخن های بلند سگ، خیلی زیاد است که همین شکستگی می تواند باعث درد، زخم و یا حتی عفونت پنجه های سگ شود.


چه زمانی باید ناخن سگ را بگیریم؟

به طور کلی پیشنهاد می شود که هر دو هفته یک بار، ناخن سگ تان را بگیرید؛ البته این زمان با توجه به رشد ناخن سگتان، می تواند کوتاه تر یا بلند تر شود. برای اینکه متوجه شوید الان وقته کوتاه کردن ناخن سگتان هست یا نه؟ موقعی که سگتان ایستاده، به ناخن هایش نگاه کنید؛ اگر ناخن هایش نزدیک سطح زمین بودند، یعنی وقت کوتاه کردن ناخن ها فرا رسیده!


مراحل کوتاه کردن ناخن سگ


مراحل کوتاه کردن ناخن سگ

اول از همه پای سگ را ثابت نگه دارید و کمی از انتهای هر ناخن را قیچی کنید. سپس ناخن را لای ناخن گیر مخصوص سگ گذاشته و در صورتی که احساس نکردید ناخن حالت اسفنجی دارد، به آرامی ناخن گیر را فشار داده و ناخن سگ دلبندتان را بگیرید. درضمن پیشنهاد می کنیم که هنگام کوتاه کردن ناخن های سگ، یک دستمال مرطوب در کنار خود داشته باشید تا در صورت خون ریزی، از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که در صورت خونریزی، حتما حتما باید سریعا با استفاده از دستمال یا پنبه، جلوی خونریزی را بگیرید.


حتما خودمان در خانه باید ناخن سگ را بگیریم؟

خیلی از سرپرستان سگ ها بخاطر نداشتن دانش کافی، بازیگوشی سگشان، تجربه بدی که قبلا حین گرفتن ناخن سگشان داشتند و یا هر دلیل دیگری، می ترسند و دوست ندارند خودشان ناخن سگشان را بگیرند. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید، می توانید به دامپزشکی آستانه اشرفیه مراجعه کرده و از دکتر وحید شمس نصرتی کمک بگیرید؛ البته درصورتی که در آستانه اشرفیه سکونت دارید، می توانید از خدمات ویزیت در محل دکتر هم استفاده کنید.


اگر برای نگهداری سگ دلبندتان به کمک نیاز دارید، می توانید برای خدمات ذیل، روی دامپزشکی آستانه اشرفیه به صورت حضوری یا مشاوره تلفنی حساب کنید!

 1. پت شاپ مجهز به تمام ملزومات سگ
 2. تست سریع بیماری های عفونی
 3. ویزیت در کلینیک یا در محل
 4. صدور شناسنامه عکسدار
 5. اصلاح و پیرایش مو
 6. جرم گیری دندان
 7. ناخن گیری سگ
 8. چک آپ کامل
 9. عقیم سازی
 10. سونوگرافی
 11. جراحی


شماره دامپزشکی آستانه اشرفیه

نوبت دهی دامپزشکی آستانه اشرفی


دیدگاه شما