چگونه سگ را بخوابانیم؟ (۳+۳ ترفند امتحان پس داده)

زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
آیدا خسبی
دوشنبه، 03 مرداد
29
چگونه سگ را بخوابانیم؟ (۳+۳ ترفند امتحان پس داده)

زوزه، ناله و پارس کردن سگ ها در شب، جزو عادات بدی است که می تواند صاحبین را به دردسر بیاندازد. یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از زوزه کشیدن سگ دلبندتان در شب، این است که سر شب او را بخوابانید؛ اما چگونه؟! در این وبلاگ از دامپزشکی آستانه اشرفیه می خواهیم به جواب همین سوال بپردازیم.


چرخه خواب طبیعی سگ

میزان خواب طبیعی یک سگ بالغ در طول یک شبانه روز، ۱۲ تا ۱۴ ساعت است! البته باید بدانید که چرخه خواب طبیعی سگ ها چند فازی است؛ یعنی به یک باره ۱۲-۱۴ ساعت نمی خوابند، بلکه تایم خوابشان را در طول شبانه روز به چندین بخش تقسیم می کنند.


روش های خواباندن سگ

تا زمانی که شرایط مناسب را برای خوابیدن سگتان فراهم نکردید، حق ندارید که انتظار خوابیدنش را داشته باشید. مجموعه مواردی که یک شرایط مناسب و عالی را برای خوابیدن سگ فراهم می کند، عبارت اند از:

 1. قبل از خواب، مطمئن شوید که ادرار و مدفوع کرده است.
 2. محل خواب (پتو و تشک) گرم و نرمی را برای دوست باوفایتان آماده کنید.
 3. شام سگ را حداقل ۲ ساعت قبل خواب به او بدهید تا قبل خواب هضم شود.

جدای این ۳ مورد اساسی، ۳ مورد دیگر را در بخش های بعدی پیشنهاد می کنیم که به خواباندن سگ دلبندتان کمک می کند.


آموزش ورزش کردن سگ در طول روز

با ورزش کردن در طول روز، سگتان را برای یک خواب عمیق و راحت آماده می کنید. درواقع سگ ها باید انرژی خود را در طول روز تخلیه کنند تا شب ها بتوانند بی دردسر به خواب بروند؛ ورزش کردن یکی از بهترین راه ها برای تخلیه انرژی سگتان است که مزایای زیادی هم برایش دارد. با توجه به سن و نژاد سگتان، باید ۳۰ دقیقه تا ۳ ساعت در روز را به ورزش دادن سکتان اختصاص دهید.


اسباب بازی جویدنی برای خوابیدن سگ


اسباب بازی جویدنی برای خوابیدن سگ

حتما دیدید که نوزادان قبل از خواب، پستونکشان را می جوند و آرام می گیرند؛ اسباب بازی های نرم جویدنی برای سگ ها، حکم همان پستونک را دارند. شما با خریدن یک اسباب بازی نرم برای سگ دلبندتان، آرام کردن و خواباندش در شب را تا ۳۰-۴۰ درصد راحت تر می کنید.


پخش کردن موسیقی آرام برای سگ

تجربه نشان داده است که موسیقی می تواند برای آرام کردن سگ ها مفید باشد. تهیه و پخش کردن موسیقی های آرام بخش ساخته شده برای سگ ها هم جزو مواردی است که می تواند به کاهش استرس و اضطراب سگ و درنتیجه راحت خوابیدنش کمک کند.

اگر برای نگهداری سگ دلبندتان به کمک نیاز دارید، می توانید برای خدمات ذیل، روی دامپزشکی آستانه اشرفیه به صورت حضوری یا مشاوره تلفنی حساب کنید!

 1. پت شاپ مجهز به تمام ملزومات سگ
 2. تست سریع بیماری های عفونی
 3. ویزیت در کلینیک یا در محل
 4. صدور شناسنامه عکسدار
 5. اصلاح و پیرایش مو
 6. جرم گیری دندان
 7. ناخن گیری سگ
 8. چک آپ کامل
 9. عقیم سازی
 10. سونوگرافی
 11. جراحی


شماره دامپزشکی آستانه اشرفیه

نوبت دهی دامپزشکی آستانه اشرفی


دیدگاه شما