چرا گربه ها خودشان را به همه چیز میمالند؟!

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
آیدا خسبی
پنج شنبه، 19 خرداد
50
چرا گربه ها خودشان را به همه چیز میمالند؟!

یکی از خصوصیات گربه ها این است که مدام خودشان را به شما و اشیاء اطراف میمالند؛ میدانید چرا؟! اگر شما هم جزو کسانی هستید که دوست دارند سر از کار گربه دلبندشان در بیاورند و بدانند چه وقت، چرا، چه کاری را انجام می دهند این وبلاگ از دامپزشکی آستانه اشرفیه را دنبال کنید که قرار است به طور کامل دلایل مالیدن گربه ها به اشیاء و انسان ها را مطرح کنیم.


علت مالیدن گربه ها به انسان

گربه ها همه نیاز ها، حرف ها و احساساتشان را با میو میو کردن و زبان بدنشان انتقال می دهند؛ یکی از رایج ترین زبان بدن گربه، مالیدنش به دست و پای شماست! گربه شما به دلایل مختلفی تمایل به مالیدن خودش به شما دارد که در ادامه هریک از دلایل را مطرح کرده و شرح دادیم.


جلب کردن توجه اطرافیان

گربه ها حیوانات ملوس و نازی هستند که دوست دارند همه نگاه ها به سمتشان باشد و مدام در پی جلب توجه اند. یکی از روش های گربه ها برای جلب توجه اطرافیان، مالیدن خودشان به آنهاست که البته بسیار هم کارساز است! گربه ها عموما زمانی که از شما چیزی می خواهند -مثلا زمان گرسنگی که غذا نیاز دارند- خودشان را به شما میمالند تا توجه تان جلب شود و نیازشان را برآورده کنید.


بروز احساسات و محبت کردن

یکی دیگر از دلایل مالیدن گربه ها به انسان ها، این است که می خواهند عشق و علاقه خود را بروز دهند. اکثرا گربه ها برای بروز علاقه، سر خود را به دست و پای اطرافیان میمالند و تنها در صورتی، سرشان را به صورت انسانی خواهند مالید که علاقه ویژه و خاصی به او داشته باشند. یک نکته جالب بگوییم؛ اگر دقت کرده باشید، گربه دلبندتان بعد از اینکه خودش را به شما مالید، شروع به لیس زدن خودش می کند و دلیل کار این است که می خواهد بوی شما را بهتر حس کند! همین قدر قشنگ و دوست داشتنی...


علت مالیدن گربه ها به انسان


ارتباط برقرار کردن با انسان ها

گربه ها در طبیعت برای ارتباط برقرار کردن با یکدیگر (خودمانی اش اینکه برای سلام و علیک کردن با هم) سرشان را به هم میمالند. همین عادت باعث شده که گربه ها برای ارتباط برقرار کردن با آدم ها هم از مالیدن خودشان به آنها استفاده کنند و اینگونه به انسان ها سلام بگویند.


احتمالا وبلاگ نگهداری گربه در خانه برایتان مفید خواهد بود؛ پیشنهاد می کنیم که مطالعه بفرمایید.


علت مالیدن گربه ها به اشیاء

اصلی ترین دلیل مالیدن گربه به اشیاء، نشانه گذاری و تعیین قلمرو است. اطراف صورت گربه ها، غددی بویایی وجود دارد که ماده ای شیمیایی به نام فرومون تولید می کند؛ فرومون تنها برای حیوانات قابل استشمام بوده و باعث آگاهی آنها از حضور هم می شود. گربه ها با مالیدن خود اشیاء اطراف، فرومون های خود را روی آنها به جای می گذارند تا اینگونه قلمرو و محل زندگی یشان مشخص شود. اگر شما سرپرستی چند گربه را بر عهده دارید، احتمالا این رفتار را بیشتر مشاهده کردید.


اگر برای نگهداری گربه دلبندتان به کمک نیاز دارید، می توانید برای خدمات ذیل، روی دامپزشکی آستانه اشرفیه به صورت حضوری یا مشاوره تلفنی حساب کنید!

 1. پت شاپ مجهز به تمام ملزومات گربه
 2. ویزیت در دامپزشکی و یا در محل
 3. تست سریع بیماری های عفونی
 4. صدور شناسنامه عکسدار
 5. اصلاح و پیرایش مو
 6. جرم گیری دندان
 7. ناخن گیری گربه
 8. چک آپ کامل
 9. عقیم سازی
 10. سونوگرافی
 11. جراحی

شماره دامپزشکی آستانه اشرفیه

نوبت دهی دامپزشکی آستانه اشرفیهدیدگاه شما