فلفل برای پرندگان / مفید یا مضر؟!

زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
آیدا خسبی
پنج شنبه، 16 تیر
49
فلفل برای پرندگان / مفید یا مضر؟!

به عنوان یک جواب کلی برای سوال آیا فلفل برای پرندگان خوب است یا نه؟! باید بگوییم که فلفل ها سرشار از ویتامین C هستند و از آنجایی که پرندگان، طعم تندی را احساس نمی کنند، هر دو نوع فلفل ها -فلفل تند و شیرین- برای آنها، مناسب بوده و منبع خوبی برای تامین ویتامین سی آنها است. البته در ادامه این وبلاگ از دامپزشکی آستانه اشرفیه خیلی دقیق تر درباره فلفل دادن به پرندگان و مزایا ان با هم صحبت خواهیم کرد.

کدام پرندگان فلفل دوست دارند؟

اکثر پرندگان زینتی، مثل طوطی، قناری، مرغ عشق، عروس و مرغ مینا، فلفل دوست دارند؛ به ویژه فلفل دلمه ای! شما با قرار دادن فلفل در رژیم غذایی پرنده خانگی دلبندتان، با یک تیر، دو نشان می زنید؛ هم غذای مورد علاقه اش را به او می دهید و هم ویتامین های مورد نیاز بدنش را تامین می کنید.


فلفل برای پرندگان چه خواصی دارد؟

فلفل دلمه ای سرشار از انواع ویتامین ها و انواع مواد معدنی است. از جمله ویتامین های موجود در فلفل که برای پرندگان مفید است، می توانیم به ویتامین C ،A ،E ،B اشاره کنیم. علاوه بر ویتامین هایی که آنها اشاره کردیم، فلفل به دلیل داشتن آهن، مس، کلسیم، فسفر، پتاسیم، منیزیم، زینک و همچنین مقدار فراوانی فیبر، برای پرندگان مفید است.


اگر برای نگهداری پرنده خانگی دلبندتان به کمک نیاز دارید، می توانید برای خدمات ذیل، روی دامپزشکی آستانه اشرفیه به صورت حضوری یا مشاوره تلفنی حساب کنید!

  1. پت شاپ مجهز به تمام ملزومات پرندگان
  2. ویزیت در دامپزشکی و یا در محل
  3. صدور شناسنامه عکسدار
  4. اصلاح پر و نوک
  5. چک آپ کامل
  6. ناخن گیری
  7. جراحی

شماره دامپزشکی آستانه اشرفیه

نوبت دهی دامپزشکی آستانه اشرفیه


دیدگاه شما