سونوگرافی حیوانات خانگی {در دامپزشکی آستانه اشرفیه}

زمان تقریبی مطالعه : 2 دقیقه
1038
سونوگرافی حیوانات خانگی {در دامپزشکی آستانه اشرفیه}

واقعا جالب است که تا ۳۰ سال پیش، استفاده از دستگاه های پاراکلینیکی در تشخیص و درمان بیماری های انسانی هم بسیار نادر بود؛ اما امروزه این دستگاه ها به وفور در نقاط مختلف دنیا برای تشخیص و درمان بیماری های انسان، حیوانات خانگی و حتی حیوانات مزرعه به کار می رود. همانطور که همه ما میدانیم، گام اول برای درمان، تشخیص درست است! با اینکه معاینات بالینی (ظاهری) جزو روتین ترین روش تشخیص بیماری حیوانات خانگی است؛ اما گاها پیش می آید که با وجود تبحر و تجربه دامپزشک، به تنهایی کافی نیست.

در چنین شرایطی پای سایر روش های مطمئن و مدرن -تشخیصی- امروزی وسط کشیده می شود؛ روش هایی مثل سونوگرافی حیوانات! حالا ما در این وبلاگ از سایت دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی که یک مرکز حرفه ای سونوگرافی حیوانات خانگی در آستانه اشرفیه است، می خواهیم شما را به طور دقیق و جامع با این روش تشخیصی آشنا کنیم.


چه زمانی سونوگرافی حیوانات خانگی لازم است؟

برخی از بیماری ها -چه عفونی و چه متابولیک- صرفاً با معاینات بالینی تشخیص داده نمی شوند و برای تشخیص آنها، نیاز به دستگاه های کمک تشخیصی است. برای مثال اگر مشکلی در مراحل زایمان حیوانی پیش بیاید؛ نیاز است که وضعیت جنین را در رحم مادر تشخیص داده شود و این امر ممکن نیست، مگر با دستگاه سونوگرافی و رادیولوژی!

از جمله رایج ترین علائمی که نشان دهنده نیاز حیوانات خانگی به سونوگرافی است، عبارت اند از:

  1. مشکلات تولید مثلی
  2. کاهش وزن بیش از حد
  3. معاینات لازم در بارداری
  4. اسهال و استفراغ مزمن
  5. درد و فشار در ادرار کردن
  6. عفونت های مزمن داخلی


سونوگرافی حیوانات امکان تشخیص چه بیماری می دهد؟

در کل مشکلاتی که لازم است از طریق دستگاه سونوگرافی تشخیص داده شوند، مربوط به اندام های ناحیه محوطه شکمی (Abdominal cavity) مانند کبد، قلب، معده، روده کوچک و بزرگ، کلیه ها، مثانه، میزنای حالب، رحم (در حیوانات ماده) و... هستند.

مشکلاتی که می تواند برای ارگان های نامبرده شده پیش بیاید، شامل مواردی مثل انسداد روده، انباشتگی معده، پارگی روده، التهاب لوزالمعده، سنگ کلیوی، احتباس (Retention) ادرار در مثانه، انسداد حالب، میرنای دراژ سنگ کلیوی، عفونت رحم، تشخیص آبستنی و وجود انواع تومورهای ارگان های موجود در محوطه شکمی است.


سوالات متداول درباره سونوگرافی حیوانات

قیمت سونوگرافی حیوانات خانگی در آستانه اشرفیه چقدر است؟

قیمت سونوگرافی برای حیوانات مختلف، با توجه به شرایط متفاوتی که دارند، متغیر است. برای کسب اطلاعات دقیق درباره قیمت سونوگرافی حیوان خانگی تان، می توانید با شماره دامپزشکی آستانه اشرفیه تماس گرفته و سوال بفرمایید.


امکان سونوگرافی حیوانات مزرعه در آستانه اشرفیه وجود دارد؟

بله؛ برای سونوگرافی حیوانات مزرعه از دستگاه های پورتابل یا قابل حمل و نقل استفاده می شود.


آدرس دقیق مرکز سونوگرافی در آستانه اشرفیه چیست؟

کلینیک دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی به آدرس (آستانه اشرفیه - میدان فردوسی - بلوار آزادی - نرسیده به میدان امام حسین - ساختمان VIP) مجهز به پیشرفته ترین دستگاه برای سونوگرافی حیوانات دلبندتان است.


بعد از انجام سونوگرافی حیوانات چه باید کرد؟

بعد از سونوگرافی حیوانات خانگی، مراقبت خاصی لازم نیست؛ شما فقط باید منتظر جواب سونوگرافی بمانید.


«برای گرفتن نوبت چکاپ و سونوگرافی برای حیوان خانگی دلبندتان، از طریق لینک زیر اقدام فرمایید!»

نوبت دهی آنلاین دامپزشکی

آیدا خسبی
شنبه، 10 اردیبهشت 1401


مطالب مشابه
آرایش حیوانات خانگی

آرایش حیوانات خانگی

موی حیوانات خانگی نظیر سگ ، گربه ، خرگوش ، همستر و غیره همانند موی انسان مرتب درحال رشد می باشد و این موضوع ایجاب می کند که مو حیوانات خانگی همواره تمیز و مرتب بماند . اصولاً حیوانات از حمام خوششان نمی آید و از طرفی بعضی از حیوانات مانند سگ غدد عرق ندارند و کمتر نیاز به حمام پیدا می کنند. حمام زیاد باعث خشکی پوست حیوان می شود و می تواند به پوست آسیب برساند ، لذا توصیه می شود که از استحمام زیاد حیوانات خانگی خودداری شود و به جای آن روزانه موی حیوانات با برس مخصوص برس زده شود و سپس پارچه نمدار پاک شود . به این طریق موی حیوان همیشه تمیز می ماند و چنانچه به دلایلی همچون مسافرت یا پیکنیک و رفتن حیوان به اماکن کثیف از پاکیزگی حیوان کم شود ، می توان حیوان را زودتر از موعد مقرر استحمام نمود.

آیدا خسبی 1 سال پیش

صدور شناسنامه بهداشتی در کلینیک دامپزشکی

صدور شناسنامه بهداشتی در کلینیک دامپزشکی

صدور شناسنامه بهداشتی از اموراتی است که در کلینیک های دامپزشکی انجام می گیرد و می تواند مبین وضعیت بهداشتی از حیث چگونگی و تاریخی برای حیوانات خانگی شما باشد .

آیدا خسبی 1 سال پیش

واکسیناسیون حیوانات خانگی علیه ویروس ها

واکسیناسیون حیوانات خانگی علیه ویروس ها

اصولاً رعایت بهداشت طیف وسیعی از امورات را شامل می شود که یکی از مهمترین آنها واکسیناسیون حیوانات خانگی است!

آیدا خسبی 1 سال پیش

کلینیک حیوانات در آستانه اشرفیه

کلینیک حیوانات در آستانه اشرفیه

کلینیک دامپزشکی آستانه اشرفیه به ارایه انواع خدمات برای حیوانات خانگی، پرندگان زینتی و دام ها، زیر نظر دکتر وحید شمس نصرتی می پردازد.

آیدا خسبی 1 سال پیش

درمان حیوانات خانگی

درمان حیوانات خانگی

تیم حرفه ای دامپزشکی آستانه اشرفیه به ارایه خدمات مراقبتی، درمانی، بهداشتی و درمانی حیوانات خانگی می پردازند.

آیدا خسبی 1 سال پیش

دامپزشکی در آستانه اشرفیه

دامپزشکی در آستانه اشرفیه

یکی از مراکز فعال در حوزه دامپزشکی که در شهرستان آستانه اشرفیه از شهر های استان سرسبز گیلان فعالیت دارد ، کلینیک دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی واقع در میدان امام حسین آستانه اشرفیه است.

آیدا خسبی 1 سال پیش

نظر شما

متن نظر