به گربه ام شیر بدهم یا نه؟!

زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
آیدا خسبی
چهارشنبه، 08 تیر
50
به گربه ام شیر بدهم یا نه؟!

اینکه «گربه ها می توانند شیر بخورند یا نه؟» سوال اکثر افردی است که سرپرستی یک گربه ناز نازی را برعهده دارند؛ کوتاه ترین جواب دکتر وحید شمس نصرتی برای این سوال، این است که «بستگی دارد!» حالا اگر می خواهید بدانید که به چه چیزهایی بستگی دارد؛ حتما تا انتهای این وبلاگ همراه دامپزشکی آستانه اشرفیه باشید.


آیا شیر برای گربه مفید است؟

شیر، حاوی مواد مغذی مورد نیاز گربه ها نیست؛ با این حال گربه ها از نوشیدن شیر بسیار لذت می برند. با توجه به توضیحات، کاملا واضح است که نمی توانید روی شیر به عنوان یک وعده غذایی کامل برای گربه دلبندتان حساب کنید. اما از آن جهت که گربه ها علاقه زیادی به شیر دارند، می توانید گه گاهی به او شیر بدهید؛ البته اگر سیستم گوارشی اش با شیر مشکلی نداشت.

حالا چگونه متوجه شویم که گربه ما باشیر مشکل دارد یا نه؟! برای این یک پیشنهاد داریم! به اندازه یک قاشق غذاخوری به گربه یتان شیر بدهید و برای ۱۲ ساعت او را زیر نظر داشته باشید؛ قطعا در آن ۱۲ ساعت مشخص خواهد شد که گربه دلبندتان می تواند شیر بخورد یا خیر...


آیا شیر برای گربه ضرر دارد؟

در بخش بالایی وبلاگ هم تا حدودی اشاره کردیم؛ شیر برای بعضی از گربه ها مضر بوده و باعث مسمومیت گربه می شود اما برای برخی ضرری ندارد. چرا؟! چون بعضی از گربه ها به لاکتوز موجود در شیر حساسیت دارند و بعضی ها حساسیت ندارند. البته درصد گربه هایی که به لاکتوز آلرژی دارند و با مصرف آن دچار مشکلات گوارشی جدی می شوند، خیلی بیشتر است.


معایب شیر خوردن گربه


معایب شیر خوردن گربه

دکتر وحید شمس نصرتی همواره تاکید می کنند که حتی اگر گربه شما به شیر حساسیت نداشت هم نباید شیر را در رژیم غذایی همیشگی او قرار دهید؛ چراکه مصرف بیش از حد شیر معایب زیادی برای گربه ها دارد.

 • کاهش طول عمر
 • کاهش قدرت باروری
 • تضعیف ساختار استخوان


کدام شیر برای گربه مناسب است؟

در صورتی که گربه دلبندتان به شیر آلرژی نداشت، می توانید هر از گاهی به او شیر گاو یا بز بدهید. در ضمن لازم است که اشاره کنیم، شیرهای گیاهی -شیر سویا، شیر بادام، شیر نارگیل- اصلا گزینه خوبی برای گربه ها نیستند.


اگر برای نگهداری گربه دلبندتان به کمک نیاز دارید، می توانید برای خدمات ذیل، روی دامپزشکی آستانه اشرفیه به صورت حضوری یا مشاوره تلفنی حساب کنید!

 1. پت شاپ مجهز به تمام ملزومات گربه
 2. تست سریع بیماری های عفونی
 3. ویزیت در کلینیک یا در محل
 4. صدور شناسنامه عکسدار
 5. اصلاح و پیرایش مو
 6. جرم گیری دندان
 7. ناخن گیری گربه
 8. چک آپ کامل
 9. عقیم سازی
 10. سونوگرافی
 11. جراحی

شماره دامپزشکی آستانه اشرفیه

نوبت دهی دامپزشکی آستانه اشرفیه


دیدگاه شما