نگهداری گربه در خانه (نکات مهم)

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
آیدا خسبی
چهارشنبه، 04 خرداد
85
نگهداری گربه در خانه (نکات مهم)

نگهداری گربه در خانه، شرایط، نگرانی و چالش های خاص خودش را دارد. بهتر است قبل از پذیرفتن سرپرستی یک گربه، ابتدا به طور کامل با آن شرایط و چالش ها آشنا شوید و تنها در صورتی که مطمئن شدید از هر نظر آمادگی دارید، اقدام به پذیرفتن سرپرستی یک گربه کنید. در این وبلاگ از دامپزشکی آستانه اشرفیه، میخواهیم به صورت کلی، شرایط و نکات مهم در نگهداری از گربه در خانه را با شما در میان بگذاریم!


نکات بهداشتی نگهداری گربه در خانه

توجه به نکات بهداشتی از جمله مهمترین وظایف هر سرپرستی به حساب می آید که موارد مختلفی را شامل می شود. اگر گربه را از شخص یا مرکز خاصی می گیرید، حتما یادتان باشد که درباره موارد بهداشتی آن مثل سابقه واکسیناسیون و... بپرسید.

در کل اهمیت بهداشت نگهداری گربه در خانه به قدری بالاست که لازم است به صورت دوره برای اطمینان از آن به دامپزشک مراجعه کنید! در ادامه موارد مهم بهداشتی که باید به آن توجه داشته باشید را شرح می دهیم.


واکسیناسیون گربه های خانگی

با انجام به موقع واکسیناسیون گربه یتان، هم از او در برابر بیماری های مختلف حفاظت می کنید و از خود در برابر بیماری هایی که از گربه به انسان منتقل می شود! واکسن گربه ها به دو گروه اصلی و غیر اصلی تقسیم می شود که باید در زمان مقرر و توسط متخصص، تزریق شود. برای کسب اطلاعات دقیق درباره انواع واکسن ها، برنامه زمانی و عوارض شان، وبلاگ واکسیناسیون گربه ها را مطالعه فرمایید.


سلامت پوست و موی گربه ها

رسیدگی به سلامت پوست و اصلاح موی گربه ها، به ویژه گربه های مو بلند، بسیار اهمیت دارد. بهتر است موی گربه های موبلند را هر روز و موی گربه های مو کوتاه را هر ۲ روز در میان برس بکشید. هر چند که گربه ها، حیواناتی تمیز هستند و با لیس زدن، موی خود را تمیز می کنند اما بهتر است شما با آرایش حیوان خانگی از خطر بیماری های پوستی، ضایعات پوستی و وجود انگل های خارجی جلوگیری کنید.


نکات تغذیه ای نگهداری از گربه در خانه


نکات تغذیه ای نگهداری از گربه در خانه

پیشنهاد می کنیم که یک برنامه مشخص برای تغذیه روزانه گربه یتان در نظر بگیرید و غذایش را به مقدار کم اما در وعده های متعدد به او بدهید. هنگام انتخاب وعده های غذایی گربه تان، توجه داشته باشید که بدن او به چه پروتئین هایی نیاز دارد. برای اطمینان از انتخاب رژیم غذایی مناسب، می توانید از یک دامپزشک هم کمک بگیرید.


وبلاگ باید و نباید های غذای گربه ها می تواند در انتخاب رژیم غذایی مناسب گربه دلبندتان، به شما کمک کند.


آموزش نگهداری گربه در دامپزشکی آستانه اشرفیه

اکثر سرپرستان حیوانات خانگی، مخصوصا آنهایی که به تازگی اقدام به سرپرستی حیوانی را گرفته اند، دوست دارند مرکز یا شخصی وجود داشته باشد که در مسیر نگهداری از حیوانشان به آنها کمک کند! خطاب به همه آن عزیزان باید بگوییم که در هر شرایطی می توانند روی دکتر وحید شمس نصرتی (مدیر کلینیک دامپزشکی آستانه اشرفیه) حساب کنند و از ایشان کمک بگیرند. امکان مشاوره گرفتن از دکتر شمس نصرتی، هم به صورت حضوری و هم تلفنی وجود دارد.


اگر برای نگهداری گربه دلبندتان به کمک نیاز دارید، می توانید برای خدمات ذیل، روی دامپزشکی آستانه اشرفیه به صورت حضوری یا مشاوره تلفنی حساب کنید!

 1. پت شاپ مجهز به تمام ملزومات گربه
 2. ویزیت در دامپزشکی و یا در محل
 3. تست سریع بیماری های عفونی
 4. صدور شناسنامه عکسدار
 5. اصلاح و پیرایش مو
 6. جرم گیری دندان
 7. ناخن گیری گربه
 8. چک آپ کامل
 9. عقیم سازی
 10. سونوگرافی
 11. جراحی

شماره دامپزشکی آستانه اشرفیه

نوبت دهی دامپزشکی آستانه اشرفیهدیدگاه شما