بهترین غذای همستر چیست؟

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
آیدا خسبی
دوشنبه، 16 خرداد
80
بهترین غذای همستر چیست؟

همستر ها حیوانات کوچک، اهلی، تپل و بانمکی هستند که طرفداران زیادی دارند. اگر سرپرست یک همستر هستید یا اگر تا به حال غذا خوردن آنها را دیده باشید، متوجه می شوید که گاهی آنها با وجود اینکه دهانشان پر از غذا است اما باز غذای بیشتری از شما طلب می کنند تا ذخیره داشته باشند؛ همین نشان دهنده شکمو بودن این حیوانات تپل و دوست داشتنی است که اهمیت توجه به غذای آنها را دو چندان می کند. حالا ما تصمیم گرفتیم که در این وبلاگ از دامپزشکی آستانه اشرفیه، به بررسی صفر تا ۱۰۱ غذای همستر های دوست داشتنی بپردازیم.


رژیم غذایی همستر خانگی

همستر ها به صورت ذاتی و در طبیعت، طالب غذاهایی مثل علوفه، دانه، غلات و حشرات هستند؛ شما به عنوان سرپرست یک همستر باید تمام سعی خود را بکنید تا در حد امکان، رژیم غذایی همستر خانگی یتان، به رژیم غذایی یک همستر وحشی، نزدیک باشد. به طور کلی باید بگوییم که رژیم غذایی همستر ها به ۳ گروه کلی (میوه و سبزیجات - دانه ها - پلت ها) تقسیم می شود که در ادامه درباره هرکدام به صورت جداگانه، صحبت خواهیم کرد.


میوه و سبزیجات جزو غذای همستر

میوه و سبزیجات جزو مهمترین و مفیدترین مواد غذایی اند که حتما باید در رژیم غذایی روزانه همستر دلبندتان قرار دهید. میوه و سبزیجات تازه می توانند مواد مغذی مورد نیاز همسترتان را تامین کنند. البته حواستان باشد که قبل از دادن میوه به همسترتان، حتما دانه هایش را جدا کنید تا مبدا باعث خفگی شود. به گفته دکتر وحید شمس نصرتی موز، اسفناج، کاهو، سیب، کلم بروکلی، هویج، سیب زمینی، گلابی و توت فرنگی بهترین میوه و سبزیجاتی اند که می توانید به همستر عزیزتان بدهید.


دانه ها جزو غذای همستر

دانه ها هم جزو غذاهایی هستند که در بین همستر ها بسیار محبوب است و البته برای آنها مزایای بسیاری دارد. از جمله دانه هایی که دکتر وحید شمس نصرتی برای همستر هایتان پیشنهاد می کنند، شامل دانه گندم، دانه جو، دانه کدو، تخم آفتابگردان و انواع آجیل ها است. البته لازم به ذکر است که تاکید کنیم در دادن آجیل -به ویژه آجیل های چرب مثل بادام- به همسترتان زیاده روی نکنید؛ چراکه باعث چاقی او می شوند و در پی آن چاقی، مشکلات فراوانی به وجود می آید.

غذای همستر | پیشنهاد دکتر وحید شمس نصرتی

پلت ها جزو غذای همستر

پلت ها، غذاهای آماده ای هستند که عموما شامل تمام مواد مورد نیاز بدن همسترها می باشند و به صورت های گوناگونی -مثل کیک، بیسکویت، غلات صبحانه- در بازار یافت می شوند. نکته مثبت پلت ها این است که شامل درصد مناسبی و دقیقی از ترکیب مواد مختلف است و در نتیجه از بروز مشکلاتی سو تغذیه جلوگیری می کند. با این وجود که پلت ها مواد غذایی خوبی هستند اما دکتر شمس نصرتی همواره پیشنهاد می کنند که پلت ها را در کنار سایر مواد غذایی طبیعی به همستر عزیزتان بدهید.


لیست غذاهای ممنوعه همستر

 1. دانه سیب
 2. مربا
 3. شکلات
 4. پرتقال
 5. مرکبات
 6. سیر
 7. نارنگی
 8. چیپس و پفک
 9. پیاز
 10. ریواس
 11. حبوبات خام
 12. بادام
 13. ژله
 14. ماهی پخته
 15. سیب زمینی خامکلام آخر

در این وبلاگ سعی کردیم به بررسی رژیم غذایی مناسب همسترها بپردازیم تا به نحوی در مسیر نگهداری از همستر دلبندتان، کمک کرده باشیم. اگر با خواندن مطالب ذکر شده، هنوز سوال یا ابهامی درباره تغذیه همستر ها در ذهنتان باقی مانده است، می توانید از بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا دکتر وحید شمس نصرتی در اولین فرصت، پاسخگوی شما همراهان عزیز باشند.


اگر برای نگهداری همستر دلبندتان به کمک نیاز دارید، می توانید برای خدمات ذیل، روی دامپزشکی آستانه اشرفیه به صورت حضوری یا مشاوره تلفنی حساب کنید!

 1. پت شاپ مجهز به تمام ملزومات همستر
 2. ویزیت در دامپزشکی و یا در محل
 3. صدور شناسنامه عکسدار
 4. اصلاح و پیرایش مو
 5. چک آپ کامل
 6. ناخن گیری
 7. سونوگرافی
 8. جراحی


شماره دامپزشکی آستانه اشرفیه

نوبت دهی دامپزشکی آستانه اشرفیهدیدگاه شما