رایج ترین بیماری همستر ها

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
آیدا خسبی
دوشنبه، 23 خرداد
54
رایج ترین بیماری همستر ها

اگر شما سرپرست یک همستر تپلی ناز هستید، لازم است که حتما با رایج ترین بیماری همستر ها و علائم شان آشنا شوید تا در صورت بروز چنین علائمی در همستر دلبندتان، نسبت به شرایط آگاهی داشته باشید و بتوانید همستر دلبندتان را به دامپزشک برسانید. همانطور که احتمالا متوجه شدید، در این وبلاگ از دامپزشکی آستانه اشرفیه می خواهیم به بررسی همه جانبه شایع ترین بیماری همستر ها بپردازیم.


دم خیس؛ شایع ترین بیماری همستر ها

بیماری دم خیس یکی از خطرناک ترین بیماری های شایع در بین همستر ها است که اگر به موقع کنترل نشود، سبب مرگ همستر خواهد شد. دم خیس یک بیماری باکتریایی است که علائم آن با از دست دادن اشتها شروع شده و به اسهال شدید، بیرون زدگی و رنگ پریدگی مقعد می رسد. بعد از دیدن علائم بیماری دم خیس، حتما خودتان را به دامپزشک برسانید؛ چراکه دست کم گرفتن این بیماری، تبعات خیلی بدی دارد. لازم به ذکر است که اشاره کنیم، یکی از مهمترین دلایلی که سبب بروز دم خیس می شود، استرس همستر ها است؛ پس همواره سعی کنید، آرامش برای همستر دلبندتان محیا باشد.


عفونت تنفسی؛ شایع ترین بیماری همستر ها

یکی دیگر از رایج ترین بیماری ها در همستر، عفونت تنفسی است. خیلی از علائم این بیماری با آلرژی مشترک است اما خب نشانه هایی هم هست که بیماری تنفسی را از آلرژی متمایز می کند؛ باید دقت کنید تا این دو را با هم اشتباه نگیرید. علائم عفونت تنفسی به طور کلی شامل سرفه، عطسه، ترشحات بینی یا چشم، خس خس سینه، کاهش اشتها و کم شدن فعالیت است.


 بیماری های همستر

فلج شدن؛ شایع ترین بیماری همستر ها

متاسفانه فلج شدگی برای خیلی از همستر ها پیش می آید و این در حالی است که این بیماری قابل پیشگیری می باشد! بیماری فلج شدگی در همستر ها به چند دلیل رخ می دهد. یکی از آن دلایل، کمبود جا (قفس) همستر است؛ شما باید یک قفس با اندازه مناسب، همراه با وسایل بازی و ورزشی، برای همستر دلبندتان محیا کنید تا به راحتی بتواند تحرک داشته باشد. دومین دلیل فلج شدگی همستر ها، کمبود ویتامین D آنها است که با دادن مواد غذایی حاوی ویتامین D مثل شیر و تخم مرغ به همسترتان می توانید از آن جلوگیری کنید.


پیشنهاد می کنیم وبلاگ «بهترین غذای همستر چیست؟» را هم مطالعه فرمایید!


آبسه؛ شایع ترین بیماری همستر ها

آبسه نشان دهنده تجمع باکتری و عفونت است که عموما بخاطر وجود زخم به وجود می آید. شما باید زخم ها را با ضد عفونی کننده شست و شو دهید تا کم کم آبسه ترکیده و تمام چرک آن خارج شود. اگر شرایط آبسه های همستر دلبندتان حاد است، می توانید با مشورت و تجویز دامپزشک، از یک آنتی بیوتیک استفاده کنید. از جمله نشانه های آبسه در همستر ها می توانیم به قرمزی پوست و تورم نقاطی از بدن اشاره کنیم.

اگر برای نگهداری همستر دلبندتان به کمک نیاز دارید، می توانید برای خدمات ذیل، روی دامپزشکی آستانه اشرفیه به صورت حضوری یا مشاوره تلفنی حساب کنید!

  1. پت شاپ مجهز به تمام ملزومات همستر
  2. ویزیت در دامپزشکی و یا در محل
  3. صدور شناسنامه عکسدار
  4. اصلاح و پیرایش مو
  5. چک آپ کامل
  6. ناخن گیری
  7. سونوگرافی
  8. جراحی


شماره دامپزشکی آستانه اشرفیه

نوبت دهی دامپزشکی آستانه اشرفیهدیدگاه شما