همه چیز درمورد همستر ها

زمان تقریبی مطالعه : 1 دقیقه
486
همه چیز درمورد همستر ها

همستر (انگلیسی: Hamster) یا کیسه‌دهان به گروهی از جوندگان گفته می‌شود که به زیرخانواده موش سانان تعلق دارد. همسترها ۲۵ گونه دارند که در شش یا هفت سرده دسته‌بندی شده‌اند. همستر جانوری پگاه‌رو است و در طول روز زیر زمین باقی می‌ماند تا مورد حمله شکارچیان قرار نگیرد. در طبیعت بیرون این جانور در درجهٔ اول از دانه‌ها، میوه‌ها و گیاهان تغذیه می‌کند و پس از آن گاهی به سراغ حشرات زیر زمین می‌رود. این جانور دارای جیب دهانی است به گونه‌ای که تا شانه‌هایش کشیده شده‌است و از آن برای جابجایی مواد خوراکی در هنگامی که در پناهگاهش زندگی می‌کند استفاده می‌کند.

رفتار این حیوانات وابسته به محیط اطراف، ژنتیک و ارتباط آنها با انسان‌ها است. از آنجا که زادولد آنها زیاد است، در کشورهای پیشرفته از آنها به عنوان حیوانات آزمایشگاهی استفاده می‌شود. همسترها به عنوان حیوان خانگی توسط انسان‌ها نگهداری می‌شوند. اینکه این حیوان معمولاً تنها زندگی می‌کند باعث شده‌است که آلودگی کمتری داشته باشند و بیشتر مورد علاقهٔ انسان‌ها قرار گیرند.

همستر به تعداد جوندگان کوچک در زیرخانواده Cricetinae است. مردم معمولاً این موجودات کوچک خزدار را به عنوان حیوانات خانگی نگه می‌دارند. محققان ۱۸ گونه مختلف همستر را تشخیص می‌دهند. نزدیکترین اقوام این جوندگان شامل لیمو، ولها و برخی موش‌ها و موش‌ها هستند. در ادامه بخوانید تا در مورد همستر اطلاعات کسب کنید.

اگرچه هر گونه متفاوت است، اما بیشتر اعضای این گروه ویژگی‌های کمی دارند. آنها دارای بدنهای باریک یا حتی گرد، اندامهای کوتاه و دمهای کوتاه هستند. خز آنها در رنگهای مختلفی از جمله سفید، قهوه ای، مشکی، قرمز، خاکستری و… به چشم می‌خورد.

اندازه بزرگسالان بسته به نوع آن متفاوت است. این جوندگان در هر نقطه از حدود ۲ اینچ، تا ۱۳ اینچ اندازه‌گیری می‌شوند. در سنگین‌ترین آنها، برخی از گونه‌ها تقریباً به یک پوند می‌رسند.


آیدا خسبی
دوشنبه، 21 تیر 1400


مطالب مشابه
چه میوه هایی به همستر بدهیم؟

چه میوه هایی به همستر بدهیم؟

هندوانه، هلو، موز یا گلابی؟! کدام یک از میوه ها برای همستر مفید است؟ جواب این سوال را در این وبلاگ از دکتر شمس نصرتی بگیرید.

آیدا خسبی 10 ماه پیش

همستر ها چقدر می خوابند؟ {دلایل زیاد خوابیدن همستر}

همستر ها چقدر می خوابند؟ {دلایل زیاد خوابیدن همستر}

اگر شما هم سوالاتی شبیه به اینکه چرا همستر من همیشه خوابه؟ این خطرناکه؟ و چه کنم تا همسترم اینقدر نخوابه؟ را در ذهن دارید؛ حتما این وبلاگ را مطالعه کنید.

آیدا خسبی 10 ماه پیش

راهنمای نگهداری از همستر

راهنمای نگهداری از همستر

در راهنمای نگهداری همستر، به بررسی تغذیه، محل نگهداری و مراقبت های بهداشتی که هر سرپرست همستری باید بداند، پرداخته ایم.

آیدا خسبی 11 ماه پیش

با عادت گاز گرفتن همستر چه کنیم؟ (بررسی دلایل + راهکار)

با عادت گاز گرفتن همستر چه کنیم؟ (بررسی دلایل + راهکار)

اگر همستر شما هم گاز می گیرد، در این وبلاگ همراه ما باشید؛ چراکه هم دلایل گاز گرفتن همستر ها را مطرح کردیم و هم راهکارهایی برای جلوگیری از آن داده این.

آیدا خسبی 11 ماه پیش

رایج ترین بیماری همستر ها

رایج ترین بیماری همستر ها

در این وبلاگ می خواهیم به معرفی علائم و نکات مربوط به شایع ترین بیماری همستر ها (دم خیس، عفونت تنفسی، فلج شدن، آبسه) بپردازیم.

آیدا خسبی 12 ماه پیش

بهترین غذای همستر چیست؟

بهترین غذای همستر چیست؟

در این وبلاگ به طور کامل درباره مواد غذایی مهمی که حتما باید در رژیم غذایی همستر دلبندتان قرار دهید و همچنین مواد غذایی ممنوعه همسترها توضیح دادیم.

آیدا خسبی 12 ماه پیش

نظر شما

متن نظر