علت گوشه گیری سگ چیست؟ | مقابله با افسردگی سگ

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
486
علت گوشه گیری سگ چیست؟ | مقابله با افسردگی سگ

سگ ها عموما موجوداتی شاد و بازیگوش هستند؛ بنابراین گوشه گیری و ساکت بودنشان، کاملا قابل درک است و در ذوق می زند. خیلی از مراجعین دامپزشکی آستانه اشرفیه با دلهره و نارحتی در پی یافتن دلیل گوشه گیری سگشان هستند؛ خب متاسفانه اکثرا دلیل این گوشه گیری ها، افسرگی سگ شماست... اما چرا افسردگی؟! اصلا چطور باید متوجه شوید سگتان افسرده شده و چطور درمانش کنید؟! اگر این سوالات در ذهن شما هم پرسه می زند، حتما تا انتهای این وبلاگ، همراه ما باشید.


دلایل افسردگی و گوشه گیری سگ

گوشه گیری سگ ها به دلایل مختلفی بستگی دارد که حتما باید پیگیر شوید و دلیل اصلی را پیدا کنید؛ چراکه تنها در آن صورت، می توانید افسردگی سگتان را درمان کنید. ما اینجا شایع ترین دلایل افسرگی سگ ها را برایتان ردیف می کنیم تا با توجه به آنها، راحت تر بتوانید دلیل گوشه گیری سگتان را پیدا کنیم! با توجه به علم روانشناسی، شایع ترین دلایل بروز افسرگی در سگ ها عبارت اند از عوض شدن محل زندگی، تغییر صاحب، از دست دادن دوست (انسان یا حیوان)، بی توجهی اطرافیان، اضطراب، یکنواختی در زندگی، ترس، زایمان، مشکلات جسمانی و یا درد است.


نشانه های افسردگی سگ

 • گریه کردن
 • پنهان شدن
 • بی ذوق بودن
 • افزایش خواب
 • لیسیدن پنجه ها

درمان گوشه گیری و افسردگی سگ

بعد از مشاهده علائم افسردگی در سگتان و پی بردن به دلیل اصلی گوشه گیری آن، زمان درمان افسردگی فرا می رسد. گاهی متوجه می شویم که دلیل افسرگی سگی، عضو کردن خانه و یا فوت یکی از اعضای خانواده است؛ خب متاسفانه در چنین شرایطی نمی توانیم عزیز رفته را بازگردانیم اما به جای آن باید وقت بیشتری برایش بگذاریم تا از حالت نارحتی و افسردگی بیرون بیاید. البته گاهی اهمیت و توجه بیش از حد هم می تواند آرامش سگ را به هم بزند و افسردگی اش را حاد تر کند؛ پس باید تعادل را رعایت کنید. در بخش بعدی چند تا از راهکار های موثر برای درمان افسردگی سگ را خدمتتان خواهیم گفت.


بازی و ورزش کردن با سگ

بازی و ورزش کردن با سگتان، یکی از بهترین روش ها برای درمان افسردگی او است. بازی و ورزش چند دلیل مهم و شایع گوشه گیری سگ، یعنی بی توجهی اطرافیان و یکنواختی زندگی را هدف می گیرد. علاوه بر آنها، بازی کردن با سگتان و به ویژه یاد دادن بازی و ورزش های جدید به او، باعث سرگرم شدنش شده و احساسات منفی مثل ترس و اضطراب و یا غم از دست دادن عزیز را از او دور خواهد کرد. در ضمن دکتر وحید شمس نصرتی، همیشه این کارها را به افرادی که به تازگی سرپرستی سگی را برعهده گرفته اند، برای ایجاد ارتباط صمیمی پیشنهاد می کنند.


درمان افسردگی سگ ها


ارتباط گرفتن با سگ های دیگر

یکی از راهکارهای ثابت شده برای درمان گوشه گیری سگتان، این است که او را به جاهایی ببرید که سگ های دیگر هم حضور دارند. تحقیقات نشان داده است که بازی و وقت گذراندن سگ ها با یکدیگر در روحیه آنها تاثیر مثبتی دارد. البته حواستان باشد که سگتان را در کنار سگ های سالم و تمیز بگذارید تا خطر انتقال بیماری سگ ها به حداقل برسد.


تشویق رفتار های خوب سگ

برای درمان افسرگی باید سگتان را خوشحال کنید، یکی از راه هایی که باعث خوشحال کردن سگ ها می شود، تشویق و تعریف کردن از آنها است. بعد از انجام هر کار خوبی، او را تشویق و تحسین کنید. کارهای خوبش را در حضورش برای دیگران تعریف کرده و از او بخواهید آن کار ها را تکرار کند. یکی دیگر از کارهای خوب و تاثیر گذار دیگر هم می تواند مرور خاطرات و کارهای خوب گذشته اش باشد. این توجه ها و اهمیت دادن ها، به مرور می تواند سگتان را از حالت نارحتی در بیاورد.


پیشنهاد می کنیم که وبلاگ چگونه از گاز گرفتن سگ جلوگیری کنیم؟ را هم مطالعه فرمایید.


درمان افسرگی سگ در دامپزشکی آستانه اشرفیه

درمان افسردگی سگ ها یک فرایند تدریجی است؛ پس انجام نکات فوق به مرور زمان می تواند باعث بهبود حال سگ دلبندتان شود! اما در انتها پیشنهاد می کنیم که حتما گوشه گیری و علائم سگتان را با یک متخصص درمیان بگذارید و زیر نظر او درمان را شروع کنید تا نتیجه مطلوب حاصل شود. افسردگی یک بیماری به ظاهر ساده اما در باطن بسیار خطرناک و حتی کشنده است.

در صورت نیاز به کمک یا مشاوره برای درمان گوشه گیری و افسردگی سگتان، می توانید به کلینیک دامپزشکی آستانه اشرفیه مراجعه کنید. علاوه بر آن امکان گرفتن مشاوره تلفنی از شخص دکتر وحید شمس نصرتی هم وجود دارد که می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت اقدام کنید.


اگر برای نگهداری سگ دلبندتان به کمک نیاز دارید، می توانید برای خدمات ذیل، روی دامپزشکی آستانه اشرفیه به صورت حضوری یا مشاوره تلفنی حساب کنید!

 1. پت شاپ مجهز به تمام ملزومات سگ
 2. تست سریع بیماری های عفونی
 3. ویزیت در کلینیک یا در محل
 4. صدور شناسنامه عکسدار
 5. اصلاح و پیرایش مو
 6. جرم گیری دندان
 7. ناخن گیری سگ
 8. چک آپ کامل
 9. عقیم سازی
 10. سونوگرافی
 11. جراحی


شماره دامپزشکی آستانه اشرفیه

نوبت دهی دامپزشکی آستانه اشرفیه

آیدا خسبی
چهارشنبه، 18 خرداد


مطالب مشابه
چگونه سگ را بخوابانیم؟ (۳+۳ ترفند امتحان پس داده)

چگونه سگ را بخوابانیم؟ (۳+۳ ترفند امتحان پس داده)

زوزه و پارس کردن سگ ها در شب، می تواند صاحبین را به دردسر بیانداز؛ اینجا به شما یاد می دهیم که چگونه سگتان را شب بخوابانید تا از این دردسرها دور بمانید.

آیدا خسبی 7 ماه پیش

کوتاه کردن ناخن سگ | مراحل + نکات مهم

کوتاه کردن ناخن سگ | مراحل + نکات مهم

یکی از نکات بهداشتی مهم در نگهداری سگ، کوتاه کردن ناخن انهاست که در این وبلاگ به بررسی دلایل، زمان مناسب و مراحل آن پرداختیم

آیدا خسبی 8 ماه پیش

چرا سگ من پارس نمیکند؟ (بررسی همه موارد)

چرا سگ من پارس نمیکند؟ (بررسی همه موارد)

گاهی امکان دارد که یک سگ پارس نکند؛ این پارس نکردن دلایلی مختلفی دارد که بعضی از آنها خطرناک و برخی دیگر، عادی هستند.

آیدا خسبی 8 ماه پیش

جراحی عقیم سازی سگ + مراقبت های لازم

جراحی عقیم سازی سگ + مراقبت های لازم

کلیه جراحی های عقیم سازی سگ در کلینیک دامپزشکی دکتر شمس نصرتی در شرایط استریل و با بهترین متریال موجود انجام گیرد!

آیدا خسبی 8 ماه پیش

۱ + ۵ غذای ممنوع برای سگ

۱ + ۵ غذای ممنوع برای سگ

آیا می دانید سگ ها چه غذاهایی را نباید بخورند؟! در این وبلاگ چندین ماده غذایی مضر و ممنوع برای سگ ها را لیست کرده ایم.

آیدا خسبی 8 ماه پیش

علت ریزش موی سگ + راه حل پیشنهادی

علت ریزش موی سگ + راه حل پیشنهادی

به صورت خلاصه، علائم ریزش موی طبیعی و غیر طبیعی، دلایل بروز آنها و روش های درمانی ریزش مو غیر طبیعی سگ ها را بررسی کردیم.

آیدا خسبی 9 ماه پیش

دلایل لیس زدن سگ + راهکار جلوگیری

دلایل لیس زدن سگ + راهکار جلوگیری

در این وبلاگ از دامپزشکی آستانه اشرفیه درباره شایع ترین دلایل لیس زدن سگ ها و راهکار های خانگی جلوگیری از آن صحبت کرده ایم!

آیدا خسبی 9 ماه پیش

مسمومیت غذایی سگ | درمان + علائم

مسمومیت غذایی سگ | درمان + علائم

در وبلاگ مسمومیت غذایی سگ، به بررسی علائم و روش درمان مسمومیت سگ و همچنین معرفی مواد غذایی مسمومیت زا برای سگ ها پرداختیم.

آیدا خسبی 9 ماه پیش

چگونه از پارس کردن سگ جلوگیری کنیم؟ {ویژه سگ های آپارتمانی}

چگونه از پارس کردن سگ جلوگیری کنیم؟ {ویژه سگ های آپارتمانی}

دغدغه خیلی از صاحبین سگ ها این است که سگشان بی موقع شروع به پارس کردن می کند؛ مطالعه این وبلاگ (جلوگیری از پارس کردن سگ) به آنها توصیه می شود!

آیدا خسبی 9 ماه پیش

چگونه از گاز گرفتن سگ جلوگیری کنیم؟

چگونه از گاز گرفتن سگ جلوگیری کنیم؟

دلایل گاز گرفتن سگ ها، بسیار متفاوت است! در این وبلاگ گلچینی از بهترین روش های جلوگیری از گاز گرفتن سگ را برایتان آماده کرده ایم.

آیدا خسبی 9 ماه پیش

دیدگاه شما

متن نظر شما(اجباری)*