چگونه از گاز گرفتن سگ جلوگیری کنیم؟

زمان تقریبی مطالعه : 2 دقیقه
433
چگونه از گاز گرفتن سگ جلوگیری کنیم؟

گاز گرفتن در سگ ها -به ویژه توله سگ ها- شایع و تقریبا طبیعی است؛ البته این بدین معنا نیست که نیاز نباشد شما پیگیر این ماجرا شوید و یا نشود این عادت بد را از آنها گرفت. جلوگیری از گاز گرفتن در توله سگ ها، از سگ های بزرگسال راحت تر است اما در هر صورت شما با رعایت نکاتی می توانید در هر سنی، از عادت بد گاز گرفتن سگتان جلوگیری کنید. در این وبلاگ از دامپزشکی آستانه اشرفیه، بهترین روش های جلوگیری از گاز گرفتن سگ را با شما درمیان می گذاریم.


دلایل گاز گرفتن سگ ها

دلایل گاز گرفتن سگ ها، بسیار متفاوت است! یکی از آن دلایل می تواند عادت شدن از دوران تولگی باشد. توله سگ ها برای کشف دنیای اطرافشان از گاز گرفتن و جویدن استفاده می کنند. علاوه بر آن در دوران تولگی، خارش های ناشی از دندان در آوردن هم، توله سگ ها را ترغیب به گاز گرفتن می کند. همه اینها در کنار هم باعث عادت شدن گاز گرفتن در توله سگ ها می شود و اگر به درستی مدیریت نشود، این عادت تا سنین بزرگسالی هم ماندگار می ماند.

یکی دیگر از دلایلی که سبب گاز گرفتن سگ ها می شود، ایجاد احساس ترس در آنها است. اکثر سگ ها اگر ناگهانی با یک شخص غریبه رو به رو شوند، احساس ترس می کنند و در مقابل برای دفاع از خودشان، فرد غریبه را گاز می گیرند؛ دقیقا بخاطر همین است که همواره پیشنهاد می شود زیاد به سگ های غریبه، نزدیک نشوید.

و اما مهمترین و شایع ترین دلیل گاز گرفتن سگ ها، ذات آنها است! حقیقت ماجرا این است که در ذات سگ ها، خلق و خوی جنگ آوری و گاز گرفتن وجود دارد؛ مثالا آنها به شکل ذاتی برای نشان دادن مالکیتشان اقدام به رفتار هایی مثل گاز گرفتن می کنند.


راه های جلوگیری از گاز گرفتن سگ

برای جلوگیری از گاز گرفتن سگ ها، راه های مختلفی پیشنهاد می شود که ما در این بخش، بهترین هایش را برایتان گلچین کرده ایم. البته لازم است اشاره کنیم که هیچ کدام از روش ها، صد در صد تضمینی نیستند. برای گرفتن نتیجه مورد نظر، پیشنهاد می کنیم که به همه روش هایی که در این وبلاگ پیشنهاد می کنیم، با هم عمل کنید.


جلوگیری از گاز گرفتن سگ


آموزش دستور ول کن

یکی از آموزش هایی که در نگهداری سگتان، بسیار یاری رسان خواهد بود، آموزش دستور ول کن است! این دستور را می توانید در قالب یک بازی به سگ دلبندتان آموزش دهید و در زمانی که دارد کار اشتباهی می کند، غذای بدی می خورد یا کسی را گاز می گیرد، از این دستور برای جلوگیری استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم برای اینکه دستور ول کن، تاثیرش را حفظ کند، هر بار بعد از اینکه سگتان به دستور گوش داد، با یک تشویقی حیوانات خانگی، خوشحالش کنید.


اجتماعی کردن سگ ها

اگر حواستان باشد، در بخش های بالاتر گفتیم یکی از دلایلی که سبب دندان گرفتن سگ ها می شود، ترس از اشخاص جدید است؛ برای جلوگیری از این اتفاق باید سگ دلبندتان را اجتماعی تربیت کنید. به این منظور بهتر است سگ تان را با افراد زیادی آشنا کنید؛ البته خودتان هم کنارش باشید تا مبدا از ترس به اشخاصی که برایش ناآشنا هستند، آسیب بزند. بعد از مدتی آشنایی با اشخاص جدید و درک اینکه خطری برایش ندارند، عادت گاز گرفتن اشخاص غریبه و ترس از آنها از سر سگتان می افتد.


پیشنهاد میکنم که وبلاگ  واکسیناسیون سگ را حتما مطالعه فرمایید.


نشان دادن درد ناشی از گاز گرفتن

یکی از موثر ترین راه ها برای جلوگیری از گاز گرفتن سگ ها این است که به او بفهمانید این کارش باعث آسیب رسیدن به شما می شود. پیشنهاد می کنیم که به محض گاز گرفتن سگ خانگی یتان، دردتان را بروز دهید. حتی می توانید لحظه ای دست از کار گشیده و به سگتان بی محلی کنید تا متوجه اشتباهش شود.


گام آخر؛ مشاوره با دامپزشک

اگر همه راه های پیشنهادی را امتحان کردید اما باز هم عادت گاز گرفتن از سر سگتان نیوفتاد، حتما به دامپزشک مراجعه کنید؛ چراکه امکان دارد دلیل این گاز گرفتن ها، بیماری یا مشکل خاصی باشد. در صورت نیاز می توانید از دکتر وحید شمس نصرتی به صورت حضوری در دامپزشکی آستانه اشرفیه و یا از طریق تماس تلفنی کمک بگیرید.


اگر برای نگهداری سگ دلبندتان به کمک نیاز دارید، می توانید برای خدمات ذیل، روی دامپزشکی آستانه اشرفیه به صورت حضوری یا مشاوره تلفنی حساب کنید!

 1. پت شاپ مجهز به تمام ملزومات سگ
 2. تست سریع بیماری های عفونی
 3. ویزیت در کلینیک یا در محل
 4. صدور شناسنامه عکسدار
 5. اصلاح و پیرایش مو
 6. جرم گیری دندان
 7. ناخن گیری سگ
 8. چک آپ کامل
 9. عقیم سازی
 10. سونوگرافی
 11. جراحی


شماره دامپزشکی آستانه اشرفیه

نوبت دهی دامپزشکی آستانه اشرفیه

آیدا خسبی
سه شنبه، 10 خرداد 1401


مطالب مشابه
چگونه سگ را بخوابانیم؟ (۳+۳ ترفند امتحان پس داده)

چگونه سگ را بخوابانیم؟ (۳+۳ ترفند امتحان پس داده)

زوزه و پارس کردن سگ ها در شب، می تواند صاحبین را به دردسر بیانداز؛ اینجا به شما یاد می دهیم که چگونه سگتان را شب بخوابانید تا از این دردسرها دور بمانید.

آیدا خسبی 10 ماه پیش

کوتاه کردن ناخن سگ | مراحل + نکات مهم

کوتاه کردن ناخن سگ | مراحل + نکات مهم

یکی از نکات بهداشتی مهم در نگهداری سگ، کوتاه کردن ناخن انهاست که در این وبلاگ به بررسی دلایل، زمان مناسب و مراحل آن پرداختیم

آیدا خسبی 11 ماه پیش

چرا سگ من پارس نمیکند؟ (بررسی همه موارد)

چرا سگ من پارس نمیکند؟ (بررسی همه موارد)

گاهی امکان دارد که یک سگ پارس نکند؛ این پارس نکردن دلایلی مختلفی دارد که بعضی از آنها خطرناک و برخی دیگر، عادی هستند.

آیدا خسبی 11 ماه پیش

جراحی عقیم سازی سگ + مراقبت های لازم

جراحی عقیم سازی سگ + مراقبت های لازم

کلیه جراحی های عقیم سازی سگ در کلینیک دامپزشکی دکتر شمس نصرتی در شرایط استریل و با بهترین متریال موجود انجام گیرد!

آیدا خسبی 11 ماه پیش

۱ + ۵ غذای ممنوع برای سگ

۱ + ۵ غذای ممنوع برای سگ

آیا می دانید سگ ها چه غذاهایی را نباید بخورند؟! در این وبلاگ چندین ماده غذایی مضر و ممنوع برای سگ ها را لیست کرده ایم.

آیدا خسبی 11 ماه پیش

علت ریزش موی سگ + راه حل پیشنهادی

علت ریزش موی سگ + راه حل پیشنهادی

به صورت خلاصه، علائم ریزش موی طبیعی و غیر طبیعی، دلایل بروز آنها و روش های درمانی ریزش مو غیر طبیعی سگ ها را بررسی کردیم.

آیدا خسبی 11 ماه پیش

دلایل لیس زدن سگ + راهکار جلوگیری

دلایل لیس زدن سگ + راهکار جلوگیری

در این وبلاگ از دامپزشکی آستانه اشرفیه درباره شایع ترین دلایل لیس زدن سگ ها و راهکار های خانگی جلوگیری از آن صحبت کرده ایم!

آیدا خسبی 11 ماه پیش

مسمومیت غذایی سگ | درمان + علائم

مسمومیت غذایی سگ | درمان + علائم

در وبلاگ مسمومیت غذایی سگ، به بررسی علائم و روش درمان مسمومیت سگ و همچنین معرفی مواد غذایی مسمومیت زا برای سگ ها پرداختیم.

آیدا خسبی 12 ماه پیش

علت گوشه گیری سگ چیست؟ | مقابله با افسردگی سگ

علت گوشه گیری سگ چیست؟ | مقابله با افسردگی سگ

اگر مدتی است که سگتان گوشه گیر شده، در این وبلاگ همراه ما باشید؛ چراکه اینجا به بررسی نشانه ها، دلایل و روش های درمان افسردگی سگ می پردازیم.

آیدا خسبی 12 ماه پیش

چگونه از پارس کردن سگ جلوگیری کنیم؟ {ویژه سگ های آپارتمانی}

چگونه از پارس کردن سگ جلوگیری کنیم؟ {ویژه سگ های آپارتمانی}

دغدغه خیلی از صاحبین سگ ها این است که سگشان بی موقع شروع به پارس کردن می کند؛ مطالعه این وبلاگ (جلوگیری از پارس کردن سگ) به آنها توصیه می شود!

آیدا خسبی 12 ماه پیش

نظر شما

متن نظر