چرا سگ من پارس نمیکند؟ (بررسی همه موارد)

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
آیدا خسبی
دوشنبه، 20 تیر
47
چرا سگ من پارس نمیکند؟ (بررسی همه موارد)

همه سرپرستان سگ ها، حداقل یکی دو بار، تجربه پارس کردن نا به جای سگشان دارند که باعث نارحتی و شکایت خودشان و اطرافیانشان شده؛ بنابراین احتمالا تصور سگی که پارس نمی کند، برای اکثر افراد، خیلی جذاب به نظر می رسد اما حقیقت ماجرا این نیست! ما در دامپزشکی آستانه اشرفیه، افراد زیادی را دیده ایم که بخاطر پارس نکردن سگشان نگران و دلواپس اند که حق هم دارند؛ چون در بعضی شرایط، پارس نکردنشان خیلی نگران کننده است.


دلایل پارس نکردن سگ

پارس کردن جزو طبیعی ترین رفتار اکثر سگ هاست که از آن به دلایل مختلفی مثل ارتباط برقرار کردن با دیگران، استفاده می کنند. حالا ممکن است تحت شرایطی و به دلایلی برخی از سگ ها دیگر پارس نکنند! برخی از آن دلایلی که مانع پارس کردن سگ ها می شود، خطرناک و برخی دیگر عادی هستند که ما آنها را به ۳ بخش جدا کردیم و در ادامه خدمتتان توضیح خواهیم داد.


پارس نکردن سگ بخاطر نژاد

بعضی از نژاد های سگ ها، شخصیت آرامی دارند و با توجه به آن خلق و خو، یا اصلا پارس نمی کنند، یا به ندرت -با صدای آرام- پارس می کنند و یا به جای پارس کردن، زوزه می کشند و ناله می کنند. اگر به تازگی سرپرستی سگی را به عهده گرفتید و متوجه شدید که اصلا پارس نمی کند، قبل از نگرانی بخاطر این موضوع، بروید درباره نژادش بخوانید تا با خلق و خویش کاملا آشنا شوید؛ شاید دلیل پارس نکردن، نژادش باشد. نژادهایی که عموما پارس نمی کنند، عبارت اند از تازی، آکیتا، ویپت، پاپیلون، بولداگ، باسنجی، سنت برنارد، چوپان استرالیایی!


پارس نکردن سگ بخاطر بیماری

اینکه سگتان به صورت ناگهانی دست از پارس کردن بکشد و سعی کند بدون پارس کردن با شما ارتباط بگیرد، احتمالا دلیلش وجود یک مشکل یا بیماری است! این دقیقا همان موقعی است که در ابتدا اشاره کردیم، نیاز به نگرانی دارد. برای درمان مشکل و بیماری که باعث پارس نکردن سگ دلبندتان شده، در گام اول باید نوع بیماری را مشکل را کشف کنید و این کار به شکل درست ممکن نیست، مگر اینکه از یک دامپزشک مشاوره بگیرید. رایج ترین بیماری هایی که باعث پارس نکردن سگ می شوند، عبارت اند از:

 1. گلو درد
 2. فلج حنجره
 3. استفراغ مزمن
 4. مشکلات سیستم تنفسی
 5. التهاب حنجره و تارهای صوتی
 6. مشکلات عصبی مثل فلجی حنجره


پارس نکردن سگ بخاطر اضطراب

استرس و اضطراب از دیگر مسائلی است که باعث پارس نکردن سگ ها و به ویژه توله سگ ها می شود! از جمله عواملی که ممکن است باعث اضطراب سگ دلبندتان شود، تغییر محل زندگی، عوض شدن سرپرست، اضافه شدن حیوانی جدید به خانه و... است. با مشاهده علائم استرس و اضطراب در سگتان، سعی کنید اول دلیلش را مشخص کنید و بعد با وقت گذاشتن بیشتر برایش، به او احساس امنیت دهید اما اگر دوره استرسش به درازا کشید، حتما در اولین فرصت، به دامپزشک مراجعه کنید.


اگر برای نگهداری سگ دلبندتان به کمک نیاز دارید، می توانید برای خدمات ذیل، روی دامپزشکی آستانه اشرفیه به صورت حضوری یا مشاوره تلفنی حساب کنید!

 1. پت شاپ مجهز به تمام ملزومات سگ
 2. تست سریع بیماری های عفونی
 3. ویزیت در کلینیک یا در محل
 4. صدور شناسنامه عکسدار
 5. اصلاح و پیرایش مو
 6. جرم گیری دندان
 7. ناخن گیری سگ
 8. چک آپ کامل
 9. عقیم سازی
 10. سونوگرافی
 11. جراحی


شماره دامپزشکی آستانه اشرفیه

نوبت دهی دامپزشکی آستانه اشرفی


دیدگاه شما