صدور شناسنامه بهداشتی در کلینیک دامپزشکی

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
634
صدور شناسنامه بهداشتی در کلینیک دامپزشکی

در حیوانات خانگی صدور شناسنامه بهداشتی از این حیث اهمیت دارد که یک اطلاعات جامع در مورد تمامی امورات بهداشتی و درمانی در باب حیوان خانگی در آن ثبت و ضبط می شود . در دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی نرسیده به میدان امام حسین آستانه اشرفیه ، ابتدا اطلاعات و مشخصات حیوانات خانگی نظیر اسم حیوان خانگی ، جنس ، نژاد ، رنگ ، مشخصات خاص ، تاریخ تولد در شناسنامه ثبت می شود و سپس مشخصات صاحب حیوان خانگی نظیر نام و نام خانوادگی و آدرس و شماره تلفن در شناسنامه بهداشتی حیوان خانگی ثبت می شود . تاریخ تنظیم و صدور شناسنامه بهداشتی حیوان خانگی نیز نوشته و ممهور به مهر کلینیک دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی می شود و توسط دکتر دامپزشک کلینیک دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی نرسیده به میدان امام حسین آستانه اشرفیه امضاء می شود .

تا اینجا در خصوص صدور شناسنامه بهداشتی در کلینیک دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی نرسیده به میدان امام حسین آستانه اشرفیه توضیح داده شد مشترک بین تمام حیوانات خانگی است .از این پس بسته به اینکه شناسنامه بهداشتی برای چه حیوانی تنظیم شود موارد بعد تغییر خواهد کرد .

جالب توجه است که کلینیک دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی نرسیده به میدان امام حسین آستانه اشرفیه برای اولین بار در ایران مبادرت به صدور شناسنامه بهداشتی برای تمام گونه های حیوانات خانگی می کند :

اعم از سگ ، گربه ، همستر ، خرگوش ، طوطی عروس ، طوطی کاسکو ، مرغ عشق ، مرغ مینا و تمامی پرندگان زینتی و جالب تر اینکه باز برای اولین بار در ایران شناسنامه های بهداشتی صادره ، عکس دار بوده  و عکس حیوان خانگی شما فوراً گرفته و ظاهر می شود و بروی شناسنامه الصاق می شود .

بدیهی است در سگ انجام واکسیناسیون بر علیه بیماری هاری و هفت بیماری دیگر در غالب واکسن هفت گانه در شناسنامه بهداشتی مضبوط می گردد . در گربه انجام واکسیناسیون بر علیه بیماری هاری و سه بیماری دیگر در غالب واکسن سه گانه در شناسنامه بهداشتی ثبت و ضبط می گردد . در هر حیوان خانگی دوست داشتنی سگ و گربه وضعیت درمان انگل زدائی نیز در شناسنامه بهداشتی نوشته می شود ، اعم از انگل خارجی یا انگل داخلی .

در خرگوش و همستر نیاز به واکسیناسیون نیست و صرفاً امورات بهداشتی نظیر انگل زدائی و سوابق بیماری در آن ثبت و ضبط می گردد . در پرندگان زینتی نیز افزون بر برنامه انگل زدائی خارجی و داخلی برنامه واکسیناسیون نیز باید در شناسنامه درج شود ، واکسنهایی نظیر نیوکاسل ، آنفولانزای طیور ، برونشیت و غیره . بدیهی است سوابق تولید مثل در حیوانات ماده می تواند از مصادیقی باشد که باید در شناسنامه ذکر شود .

در انتها کلینیک دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی نرسیده به میدان امام حسین آستانه اشرفیه مفتخر است که با صدور شناسنامه بهداشتی برای تمام گونه های حیوانات خانگی توانسته گامی مثبت در جهت بهبود وضعیت سلامتی و بهداشتی حیوانات خانگی و به تبع آن صاحب دام و جامعه بر دارد . شما نیز می توانید با تماس با کلینیک دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی نرسیده به میدان امام حسین آستانه اشرفیه به شماره 09113422128 از مزایای شناسنامه دار نمودن حیوانات خانگی بهره مند شوید .

آیدا خسبی
شنبه، 17 اردیبهشت


مطالب مشابه
آرایش حیوانات خانگی

آرایش حیوانات خانگی

موی حیوانات خانگی نظیر سگ ، گربه ، خرگوش ، همستر و غیره همانند موی انسان مرتب درحال رشد می باشد و این موضوع ایجاب می کند که مو حیوانات خانگی همواره تمیز و مرتب بماند . اصولاً حیوانات از حمام خوششان نمی آید و از طرفی بعضی از حیوانات مانند سگ غدد عرق ندارند و کمتر نیاز به حمام پیدا می کنند. حمام زیاد باعث خشکی پوست حیوان می شود و می تواند به پوست آسیب برساند ، لذا توصیه می شود که از استحمام زیاد حیوانات خانگی خودداری شود و به جای آن روزانه موی حیوانات با برس مخصوص برس زده شود و سپس پارچه نمدار پاک شود . به این طریق موی حیوان همیشه تمیز می ماند و چنانچه به دلایلی همچون مسافرت یا پیکنیک و رفتن حیوان به اماکن کثیف از پاکیزگی حیوان کم شود ، می توان حیوان را زودتر از موعد مقرر استحمام نمود.

آیدا خسبی 10 ماه پیش

سونوگرافی حیوانات خانگی {در دامپزشکی آستانه اشرفیه}

سونوگرافی حیوانات خانگی {در دامپزشکی آستانه اشرفیه}

در این وبلاگ به هرگونه سوالی که ممکن است درباره سونوگرافی حیوان خانگی تان داشته باشید، مثل قیمت، زمان، مراقبت ها و... پرداخته ایم.

آیدا خسبی 10 ماه پیش

واکسیناسیون حیوانات خانگی علیه ویروس ها

واکسیناسیون حیوانات خانگی علیه ویروس ها

اصولاً رعایت بهداشت طیف وسیعی از امورات را شامل می شود که یکی از مهمترین آنها واکسیناسیون حیوانات خانگی است!

آیدا خسبی 11 ماه پیش

کلینیک حیوانات در آستانه اشرفیه

کلینیک حیوانات در آستانه اشرفیه

کلینیک دامپزشکی آستانه اشرفیه به ارایه انواع خدمات برای حیوانات خانگی، پرندگان زینتی و دام ها، زیر نظر دکتر وحید شمس نصرتی می پردازد.

آیدا خسبی 11 ماه پیش

درمان حیوانات خانگی

درمان حیوانات خانگی

تیم حرفه ای دامپزشکی آستانه اشرفیه به ارایه خدمات مراقبتی، درمانی، بهداشتی و درمانی حیوانات خانگی می پردازند.

آیدا خسبی 11 ماه پیش

دامپزشکی در آستانه اشرفیه

دامپزشکی در آستانه اشرفیه

یکی از مراکز فعال در حوزه دامپزشکی که در شهرستان آستانه اشرفیه از شهر های استان سرسبز گیلان فعالیت دارد ، کلینیک دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی واقع در میدان امام حسین آستانه اشرفیه است.

آیدا خسبی 11 ماه پیش

دیدگاه شما

متن نظر شما(اجباری)*