صدور شناسنامه بهداشتی در کلینیک دامپزشکی

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
آیدا خسبی
شنبه، 17 اردیبهشت
140
صدور شناسنامه بهداشتی در کلینیک دامپزشکی

در حیوانات خانگی صدور شناسنامه بهداشتی از این حیث اهمیت دارد که یک اطلاعات جامع در مورد تمامی امورات بهداشتی و درمانی در باب حیوان خانگی در آن ثبت و ضبط می شود . در دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی نرسیده به میدان امام حسین آستانه اشرفیه ، ابتدا اطلاعات و مشخصات حیوانات خانگی نظیر اسم حیوان خانگی ، جنس ، نژاد ، رنگ ، مشخصات خاص ، تاریخ تولد در شناسنامه ثبت می شود و سپس مشخصات صاحب حیوان خانگی نظیر نام و نام خانوادگی و آدرس و شماره تلفن در شناسنامه بهداشتی حیوان خانگی ثبت می شود . تاریخ تنظیم و صدور شناسنامه بهداشتی حیوان خانگی نیز نوشته و ممهور به مهر کلینیک دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی می شود و توسط دکتر دامپزشک کلینیک دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی نرسیده به میدان امام حسین آستانه اشرفیه امضاء می شود .

تا اینجا در خصوص صدور شناسنامه بهداشتی در کلینیک دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی نرسیده به میدان امام حسین آستانه اشرفیه توضیح داده شد مشترک بین تمام حیوانات خانگی است .از این پس بسته به اینکه شناسنامه بهداشتی برای چه حیوانی تنظیم شود موارد بعد تغییر خواهد کرد .

جالب توجه است که کلینیک دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی نرسیده به میدان امام حسین آستانه اشرفیه برای اولین بار در ایران مبادرت به صدور شناسنامه بهداشتی برای تمام گونه های حیوانات خانگی می کند :

اعم از سگ ، گربه ، همستر ، خرگوش ، طوطی عروس ، طوطی کاسکو ، مرغ عشق ، مرغ مینا و تمامی پرندگان زینتی و جالب تر اینکه باز برای اولین بار در ایران شناسنامه های بهداشتی صادره ، عکس دار بوده  و عکس حیوان خانگی شما فوراً گرفته و ظاهر می شود و بروی شناسنامه الصاق می شود .

بدیهی است در سگ انجام واکسیناسیون بر علیه بیماری هاری و هفت بیماری دیگر در غالب واکسن هفت گانه در شناسنامه بهداشتی مضبوط می گردد . در گربه انجام واکسیناسیون بر علیه بیماری هاری و سه بیماری دیگر در غالب واکسن سه گانه در شناسنامه بهداشتی ثبت و ضبط می گردد . در هر حیوان خانگی دوست داشتنی سگ و گربه وضعیت درمان انگل زدائی نیز در شناسنامه بهداشتی نوشته می شود ، اعم از انگل خارجی یا انگل داخلی .

در خرگوش و همستر نیاز به واکسیناسیون نیست و صرفاً امورات بهداشتی نظیر انگل زدائی و سوابق بیماری در آن ثبت و ضبط می گردد . در پرندگان زینتی نیز افزون بر برنامه انگل زدائی خارجی و داخلی برنامه واکسیناسیون نیز باید در شناسنامه درج شود ، واکسنهایی نظیر نیوکاسل ، آنفولانزای طیور ، برونشیت و غیره . بدیهی است سوابق تولید مثل در حیوانات ماده می تواند از مصادیقی باشد که باید در شناسنامه ذکر شود .

در انتها کلینیک دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی نرسیده به میدان امام حسین آستانه اشرفیه مفتخر است که با صدور شناسنامه بهداشتی برای تمام گونه های حیوانات خانگی توانسته گامی مثبت در جهت بهبود وضعیت سلامتی و بهداشتی حیوانات خانگی و به تبع آن صاحب دام و جامعه بر دارد . شما نیز می توانید با تماس با کلینیک دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی نرسیده به میدان امام حسین آستانه اشرفیه به شماره 09113422128 از مزایای شناسنامه دار نمودن حیوانات خانگی بهره مند شوید .


دیدگاه شما