چگونه از گاز گرفتن گربه جلوگیری کنم؟ {۳ روش کاربردی}

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
آیدا خسبی
دوشنبه، 02 خرداد
52
چگونه از گاز گرفتن گربه جلوگیری کنم؟ {۳ روش کاربردی}

یکی از دغدغه های تعداد زیادی از مراجعین دکتر وحید شمس نصرتی در دامپزشکی آستانه اشرفیه که سرپرستی گربه ها و مخصوصا بچه گربه ها را برعهده دارند، این است که چرا گربه ما گاز میگیرد؟ و اینکه چگونه عادت گاز گرفتن را از گربه مان بگیریم؟ با توجه به تعداد بالای افرادی که چنین دغدغه و مشکلی دارند، دکتر تصمیم گرفتند که این وبلاگ را به توضیح همه جانبه درباره گاز گرفتن گربه های خانگی و راه حل های آن اختصاص دهند.

علت گاز گرفتن گربه ها

قبل از اینکه دنبال روش های مختلف برای جلوگیری از گاز گرفتن گربه یتان بگردید، بهتر است علت گاز گرفتنش را پیدا کنید. گاز گرفتن گربه ها به ۲ نوع محبت آمیز و خشن تقسیم می شود! خیلی خودمانی اگر بخواهیم بگوییم، گاز محبت آمیز گربه ها، راهی است که خودشان را برای سرپرست شان، لوس کنند. گربه ها گاز های محبت آمیز را خیلی آرام می گیرند؛ درنتیجه دردناک نیست و پارگی و خونریزی ندارد. گاز خشن گربه ها، کاملا با جدیت و عصبانیت است و می تواند سبب پارگی و خونریزی شود. در کل باید بگوییم که گاز گرفتن گربه ها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ دلایلی مثل:

 • گاز گرفتن گربه بخاطر تربیت نادرست
 • گاز گرفتن گربه بخاطر درد و نارحتی
 • گاز گرفتن گربه بخاطر افزایش سن
 • گاز گرفتن گربه بخاطر احساس نا امنی
 • گاز گرفتن گربه بخاطر تحریک بیش از حد
 • گاز گرفتن گربه بخاطر خلق و خوی خاص

روش های جلوگیری از گاز گرفتن گربه ها

هر چند که گاز گرفتن بچه گربه ها و حتی گربه های بزرگسال، رایج است اما این بدان معنا نیست که نمی شود جلوی آنها را گرفت! در ادامه این وبلاگ می خواهیم روش های کاربردی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید عادت گاز گرفتن را از گربه یتان بگیرید.


بعد از گاز گرفتن گربه او را نادیده بگیرید

علت گاز گرفتن بچه گربه ها و گربه ها، عموما این است میخواهند جلب توجه کنند؛ بنابراین یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از گاز گرفتن گربه های این است که آنها را نادیده بگیرید. با توجه نکردن به گربه ها بعد از گاز گرفتن، آنها متوجه می شوند که این روش خوبی برای جلب توجه نیست.


جلوگیری از گاز گرفتن گربه ها


گربه را به انجام کارهای خوب تشویق کنید

سعی کنید همیشه زمانی را برای بازی و تربیت گربه و به ویژه بچه گربه یتان بگذارید. بعد از هر کار خوب، برای گربه خود تشویقی حیوانات خانگی تهیه کنید و برعکس بعد از هر خطایی تنبه کوچکی را در نظر بگیرید. با این روش به مرور زمان گربه یتان به رفتارهای خوب عادت می کند و از عادت های غلطی مثل گاز گرفتن دوری خواهد کرد.


اجازه بازی های خشن را به گربه ندهید

بازی های خشن مثل پریدن روی دیگران، خوی عصبانیت را در گربه ها زیاد می کند؛ بنابراین پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان گربه یتان را در اینگونه از بازی ها همراهی نکنید. اگر گربه یتان تمایل به انجام چنین بازی هایی داشت، می توانید با پیشنهاد یک بازی دیگر، مثل کاموا بازی که از بازی های مورد علاقه اکثر گربه ها است، شرایط را کنترل کنید.


چه زمانی گاز گرفتن گربه خانگی را جدی بگیریم؟

وقتی که...

 1. زخم ناشی از گاز گرفتن گربه عمیق باشد.
 2. واکسیناسیون گربه کاملا انجام نشده باشد.
 3. علائم عفونت در بدن شما دیده شود.
 4. خونریزی بعد از ۲۰ ثانیه قطع نشود.


کلام آخر

روش هایی که در این وبلاگ برای جلوگیری از گاز گرفتن بچه گربه ها و گربه ها گفتیم، بارها تست و بررسی شده اند؛ بنابراین پیشنهاد می کنیم که حتما آنها را امتحان کنیم. امیدواریم مطالب این وبلاگ برای دور کردن گربه دلبندتان از عادت گاز گرفتن، مفید باشد اما اگر احساس می کنید که شرایط خیلی حاد شده است و روش های ذکر شده کار ساز نیست، حتما از یک دامپزشک کمک بگیرید. درصورت نیاز به مشاوره برای جلوگیری از گاز گرفتن گربه های خانگی، می توانید به صورت حضوری و یا تماس تلفنی از دکتر وحید شمس نصرتی کمک بگیرید.


اگر برای نگهداری گربه دلبندتان به کمک نیاز دارید، می توانید برای خدمات ذیل، روی دامپزشکی آستانه اشرفیه به صورت حضوری یا مشاوره تلفنی حساب کنید!

 1. پت شاپ مجهز به تمام ملزومات گربه
 2. ویزیت در دامپزشکی و یا در محل
 3. تست سریع بیماری های عفونی
 4. صدور شناسنامه عکسدار
 5. اصلاح و پیرایش مو
 6. جرم گیری دندان
 7. ناخن گیری گربه
 8. چک آپ کامل
 9. عقیم سازی
 10. سونوگرافی
 11. جراحی

شماره دامپزشکی آستانه اشرفیه

نوبت دهی دامپزشکی آستانه اشرفیهدیدگاه شما