آموزش حمام کردن گربه ها (نکاتی که باید بدانید)

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
آیدا خسبی
چهارشنبه، 28 اردیبهشت
62
آموزش حمام کردن گربه ها (نکاتی که باید بدانید)

گربه ها همیشه با لیس زدن دست و پایشان، آلودگی را از خود دور می کنند. در واقع گربه ها حیوانات تمیز و مستقلی هستند اما این بدین معنا نیست که ما می توانیم از شستن گربه ها غافل شویم. از زمانی که اقدام به نگهداری گربه ها می کنیم، نسبت به حفظ سلامتی یشان مسئول هستم؛ شستشوی مستمر گربه ها در حفظ سلامتی شان بسیار موثر است. البته از آنجایی که اکثر گربه ها از آب خوششان نمی آید، حمام کردن گربه ها کمی مشکل است؛ به همین دلیل، دکتر وحید شمس نصرتی (دامپزشکی در آستانه اشرفیه) تصمیم گرفتند این وبلاگ را برای کمک به شما عزیزان، آماده کنند.


آموزش حمام کردن گربه ها

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، اکثر گربه ها با آب رابطه خوبی ندارند، پس بهتر است قبل از شستن گربه ها، آنها را با وسایل مورد علاقه شان، سرگرم و آرام کنید. برای شروع شستشو هم به هیچ عنوان گربه تان را به یکباره زیر دوش آب نبریددر ابتدا بهتر است دست هایتان را نم دار کنید و روی بدن گربه یتان بکشید و در ادامه کم کم روی بدنش آب بریزید و با شامپوی مخصوص، بدنش را بشویید.

بعد از کمی شستشو، دوباره کم کم روی بدش آب بریزید و آنقدر با مالش دهید تا هیچ کفی روی موهایش باقی نماند. درضمن سعی کنید که هنگام حمام کردن گربه یتان، زیاد روی گوش هایشان آب نریزید؛ این کار نه تنها اصلا برای گربه ها خوشایند نیست، خطر بروز جرم و عفونت های گوش در گربه ها را افزایش می دهد.


وسایل مورد نیاز برای شستن گربه ها

 • حوله بزرگ و کاملا خشک
 • وان یا یک تشت پلاستیکی بزرگ
 • سردوش متحرک يا ظرفی برای آبكشی

توجه: برای شستن گربه ها به هیچ عنوان از شامپو های انسانی استفاده نکنید! دکتر وحید شمس نصرتی برای گربه هایتان، شامپو گربه بیو پت، شامپو روزانه تماما گیاهی لیوو و یا شامپو اسکورفی ساده را پیشنهاد می کنند.


شستن گربه ها


آموزش خشک کردن گربه ها

بعد از اینکه شستن گربه یتان تمام شد، وقت خشک کردن آنها فرا می رسد. برای خشک کردن گربه ها بعد از حمام، اول از هر چیزی باید با نوازش و کشیدن دست هایتان روی بدن گربه، تا جای امکان، آب روی موهایشان را بگیرید. سپس یک حوله دورش بپیچید و به آرامی خشکش کنید. اگر گربه یتان بی قراری نکرد، فرصت خوبی است تا موهایش را هم شانه و مرتب کنید.

تاکیدی برای استفاده از سشوار برای خشک کردن گربه نیست، اما اگر می خواهید استفاده کنید، بهتر است بلافاصله بعد از حمام کردن گربه نباشد. درضمن باید حواستان باشد که دما و درجه باد سشوار را زیاد داغ نگذارید.


علاوه بر شستن گربه ها، پیرایش آنها نیز بسیار مهم است؛ بنابراین پیشنهاد میکنیم که وبلاگ آرایش حیوانات خانگی را حتما مطالعه فرمایید.


کلام آخر

در وبلاگ آموزش حمام کردن گربه ها، سعی کردیم توضیحات نکات مهمی که برای حمام کردن گربه عزیزتان باید بدانید را برایتان آماده کنیم. امیدواریم که مطالب این وبلاگ برایتان مفید بوده باشد. در صورت وجود سوال، ابهام یا تجربه خاصی در شستن گربه ها، می توانید از طریق بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید تا دکتر وحید شمس نصرتی در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.


اگر برای نگهداری گربه دلبندتان به کمک نیاز دارید، می توانید برای خدمات ذیل، روی دامپزشکی آستانه اشرفیه به صورت حضوری یا مشاوره تلفنی حساب کنید!

 1. پت شاپ مجهز به تمام ملزومات گربه
 2. ویزیت در دامپزشکی و یا در محل
 3. تست سریع بیماری های عفونی
 4. صدور شناسنامه عکسدار
 5. اصلاح و پیرایش مو
 6. جرم گیری دندان
 7. ناخن گیری گربه
 8. چک آپ کامل
 9. عقیم سازی
 10. سونوگرافی
 11. جراحی

شماره دامپزشکی آستانه اشرفیه

نوبت دهی دامپزشکی آستانه اشرفیهدیدگاه شما