چگونه از پارس کردن سگ جلوگیری کنیم؟ {ویژه سگ های آپارتمانی}

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
277
چگونه از پارس کردن سگ جلوگیری کنیم؟ {ویژه سگ های آپارتمانی}

یکی از دغدغه های اکثر سرپرستان سگ ها این است که سگشان بی موقع و در جایی که نباید، شروع به پارس کردن می کند. این واق واق های وقت و بی وقت، آسایش همسایه و دوست و آشنا را به هم ریخته و صاحبین را به دردسر می اندازد؛ بخاطر همین اکثرا در پی یادگیری روش جلوگیری از پارس کردن سگ دلبندشان هستند! اگر شما هم جزو یکی از این صاحبین دغدغه مند هستید، حتما در این وبلاگ، همراه دامپزشکی آستانه اشرفیه باشید.


دلایل پارس کردن سگ

قبل از اینکه برویم سراغ جلوگیری از پارس کردن سگمان، اول باید دلایل پارس کردن های بی موقع اش را پیدا کنیم. پارس کردن سگ ها یک رفتار غریزی است که در مقابله با شرایط مختلفی بروز داده می شود. البته غریزی بودن این موضوع دلیل نمی شود که شما به آن بی تفاوت باشید؛ چراکه پارس کردن بی موقع اش می تواند شما و اطرافیانتان را به دردسر بیاندازد. از جمله دلایلی که عموماغ باعث پارس کردن سگ ها می شوند، عبارت اند از:

 1. ترس
 2. کنجکاوی
 3. جلب توجه
 4. بیماری و درد
 5. بازی و شیطنت
 6. تنهایی و اضطراب
 7. هشدار دادن برای خطر

در ادامه این وبلاگ از دامپزشکی آستانه اشرفیه، به بررسی روش های کاربردی برای جلوگیری از پارس کردن سگ در شرایط های متفاوت که شاید دغدغه خودتان هم باشد، خواهیم پرداخت!


احتمالا وبلاگ واکسیناسیون سگ | برنامه زمانی + عوارض هم برایتان مفید خواهد بود؛ پیشنهاد می کنم مطالعه بفرمایید.

جلوگیری از پارس سگ در شب و تاریکی

پارس کردن در شب، در بین سگ ها خیلی متداول است و یکی از بزرگترین مشکلات سرپرستان آنها به حساب می آید؛ به ویژه اگر ساکن آپارتمان باشند. چندین روش و نکته برای جلوگیری از پارس کردن سگ ها در شب وجود دارد که بهترینشان را برایتان گلچین کردیم! توجه داشته باشید که هیچ کدام از روش های نام برده و نام نبرده، یک شبه کارساز نخواهند بود و در این مسیر باید صبر و تحمل داشته باشید.

 • اگر سگتان شب ها بیرون از خانه می خوابد، بهتر است درصورت امکان جای خوابش را به داخل خانه بیاورید تا احساس تنهایی و ترس نکند.
 • اگر مطمئن هستید که سگتان مشکل خاصی ندارد و تنها برای جلب توجه پارس می کند، به هیچ عنوان به او محل نگذارید و حتی دعوایش نکنید تا خودش خسته و ساکت شود.
 • برای جلوگیری از پارس سگ در شب، به هیچ عنوان سرش داد نکشید؛ چراکه اینگونه فکر می کند شما هم دارید برای بازی با او پارس می کنید و قصه ادامه دار می شود.جلوگیری از پارس سگ در برابر سایر سگ ها

سگ ها عموما وقتی هم نوع خود را می بینند، پارس می کنند، این موضوع در خیابان، برای عابرین اصلا خوشایند نیست و وظیفه شهروندی حمک می کند که با آموزش درست از این کار تا حد امکان جلوگیری کنید. برای جلوگیری از پارس کردن سگ ها در برابر سگ های دیگر از روش های زیر استفاده کنید.

 • وقتی به سگ دیگری نزدیک می شوید، با سگتان صحبت کنید تا توجه اش به شما جلب شود.
 • اگر سگتان بعد از نزدیک شدن به دیگر سگ ها پارس کرد، سریع از آن مکان دور شوید تا به مرور متوجه شود نباید این کار را تکرار کنید.
 • وقتی که بعد از روبرویی با سگ های دیگر، پارس نمی کند به او تشویقی سگ بدهید.


ابزارهای جلوگیری کننده از پارس سگ

 1. اسپری ضد پارس سگ
 2. قلاده ضد پارس صوتی
 3. قلاده ضد پارس پاششی
 4. قلاده ضد پارس شوک دهنده

ابزار های جلوگیری کننده از پارس سگ ها، تاثیر سریعی دارند و به همین دلیل شاید تا به حال خیلی به شما پیشنهاد شده باشند اما دکتر وحید شمس نصرتی به هیچ عنوان استفاده از این ابزار های ضد پارس را توصیه نمی کنند. اگر واقعا سگتان را دوست دارید به هیچ عنوان به سمت این ابزار ها نروید. سگ ها حیوانات آموزش پذیری هستند و با روش های اصولی و به مرور زمان هرچیزی را می توانید به آنها یاد بدهید؛ اگر برای آموزش دادن به سگتان به کمک نیاز دارید، می توانید رو کلینیک دامپزشکی آستانه اشرفیه -به صورت حضوری یا تماس تلفنی- حساب کنید!


اگر برای نگهداری سگ دلبندتان به کمک نیاز دارید، می توانید برای خدمات ذیل، روی دامپزشکی آستانه اشرفیه به صورت حضوری یا مشاوره تلفنی حساب کنید!

 1. پت شاپ مجهز به تمام ملزومات سگ
 2. تست سریع بیماری های عفونی
 3. ویزیت در کلینیک یا در محل
 4. صدور شناسنامه عکسدار
 5. اصلاح و پیرایش مو
 6. جرم گیری دندان
 7. ناخن گیری سگ
 8. چک آپ کامل
 9. عقیم سازی
 10. سونوگرافی
 11. جراحی


شماره دامپزشکی آستانه اشرفیه

نوبت دهی دامپزشکی آستانه اشرفیه

آیدا خسبی
سه شنبه، 17 خرداد


مطالب مشابه
چگونه سگ را بخوابانیم؟ (۳+۳ ترفند امتحان پس داده)

چگونه سگ را بخوابانیم؟ (۳+۳ ترفند امتحان پس داده)

زوزه و پارس کردن سگ ها در شب، می تواند صاحبین را به دردسر بیانداز؛ اینجا به شما یاد می دهیم که چگونه سگتان را شب بخوابانید تا از این دردسرها دور بمانید.

آیدا خسبی 7 ماه پیش

کوتاه کردن ناخن سگ | مراحل + نکات مهم

کوتاه کردن ناخن سگ | مراحل + نکات مهم

یکی از نکات بهداشتی مهم در نگهداری سگ، کوتاه کردن ناخن انهاست که در این وبلاگ به بررسی دلایل، زمان مناسب و مراحل آن پرداختیم

آیدا خسبی 8 ماه پیش

چرا سگ من پارس نمیکند؟ (بررسی همه موارد)

چرا سگ من پارس نمیکند؟ (بررسی همه موارد)

گاهی امکان دارد که یک سگ پارس نکند؛ این پارس نکردن دلایلی مختلفی دارد که بعضی از آنها خطرناک و برخی دیگر، عادی هستند.

آیدا خسبی 8 ماه پیش

جراحی عقیم سازی سگ + مراقبت های لازم

جراحی عقیم سازی سگ + مراقبت های لازم

کلیه جراحی های عقیم سازی سگ در کلینیک دامپزشکی دکتر شمس نصرتی در شرایط استریل و با بهترین متریال موجود انجام گیرد!

آیدا خسبی 8 ماه پیش

۱ + ۵ غذای ممنوع برای سگ

۱ + ۵ غذای ممنوع برای سگ

آیا می دانید سگ ها چه غذاهایی را نباید بخورند؟! در این وبلاگ چندین ماده غذایی مضر و ممنوع برای سگ ها را لیست کرده ایم.

آیدا خسبی 8 ماه پیش

علت ریزش موی سگ + راه حل پیشنهادی

علت ریزش موی سگ + راه حل پیشنهادی

به صورت خلاصه، علائم ریزش موی طبیعی و غیر طبیعی، دلایل بروز آنها و روش های درمانی ریزش مو غیر طبیعی سگ ها را بررسی کردیم.

آیدا خسبی 9 ماه پیش

دلایل لیس زدن سگ + راهکار جلوگیری

دلایل لیس زدن سگ + راهکار جلوگیری

در این وبلاگ از دامپزشکی آستانه اشرفیه درباره شایع ترین دلایل لیس زدن سگ ها و راهکار های خانگی جلوگیری از آن صحبت کرده ایم!

آیدا خسبی 9 ماه پیش

مسمومیت غذایی سگ | درمان + علائم

مسمومیت غذایی سگ | درمان + علائم

در وبلاگ مسمومیت غذایی سگ، به بررسی علائم و روش درمان مسمومیت سگ و همچنین معرفی مواد غذایی مسمومیت زا برای سگ ها پرداختیم.

آیدا خسبی 9 ماه پیش

علت گوشه گیری سگ چیست؟ | مقابله با افسردگی سگ

علت گوشه گیری سگ چیست؟ | مقابله با افسردگی سگ

اگر مدتی است که سگتان گوشه گیر شده، در این وبلاگ همراه ما باشید؛ چراکه اینجا به بررسی نشانه ها، دلایل و روش های درمان افسردگی سگ می پردازیم.

آیدا خسبی 9 ماه پیش

چگونه از گاز گرفتن سگ جلوگیری کنیم؟

چگونه از گاز گرفتن سگ جلوگیری کنیم؟

دلایل گاز گرفتن سگ ها، بسیار متفاوت است! در این وبلاگ گلچینی از بهترین روش های جلوگیری از گاز گرفتن سگ را برایتان آماده کرده ایم.

آیدا خسبی 9 ماه پیش

دیدگاه شما

متن نظر شما(اجباری)*