3 + 3 نحوه تشخیص سن و جنسیت مرغ مینا

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
آیدا خسبی
یک شنبه، 09 مرداد
15
3 + 3 نحوه تشخیص سن و جنسیت مرغ مینا

مرغ مینا پرنده ای بسیار باهوش است که حتی از بسیاری طوطی سانان هم می تواند حرف زدن را بهتر یاد بگیرد؛ همین موضوع، اصلی ترین دلیل افراد برای خریداری مرغ مینا است. دو عامل بسیار مهم در قدرت یادگیری و نوع سخن گفتن مرغ مینا، سن و جنسیت است؛ بنابراین بهتر است قبل از خرید، روش تعیین سن و جنسیت مرغ مینا را یاد بگیرید. اگر اطلاعاتی درباره این موضوع ندارید اصلا نگران نباشید؛ در این وبلاگ از دامپزشکی آستانه اشرفیه به طور کامل -ساده و روان- به این موضوع خواهیم پرداخت.


روش تشخیص سن مرغ مینا

توجه به سن مرغ مینا قبل از خریداری آن بسیار مهم است! مرغ مینا از یک سنی به بعد، قدرت یادگیری اش به حداقل می رسد و دیگر نمی توانید کلمات جدیدی به او یاد بدهید؛ الان که فرصت نمی شود اما درباره سن مناسب یادگیری مرغ مینا در وبلاگ آموزش حرف زدن به مرغ مینا کامل و دقیق پرداخته ایم و در صورت تمایل می توانید مطالعه کنید. در کل به شما پیشنهاد می کنیم که مرغ مینای کم سن و سالی -حد الامکان جوجه مرغ مینا- خریداری کنید!


تعیین سن مینا از طریق رنگ چشم

یکی از روش ها برای تشخیص سن تقریبی مرغ مینا توجه به رنگ اطراف چشمان او است. سفید بودن اطراف چشم مینا به معنای جوان و نابالغ بودنش است و هر چقدر که رنگ اطراف چشمش به زردی بخورد، یعنی که سنش زیاد تر است. به طور تقریبی گفته می شود که...

  • رنگ اطراف چشم سفید => سن زیر ۲ سال
  • رنگ اطراف چشم کرم => سن بین ۲ تا ۴ سال
  • رنگ اطراف چشم زرد => سن بالای ۴ سال


تعیین سن مینا از طریق چروک دور چشم

اگر اطراف چشم مرغ مینا چین و چروکی نداشت، مطمئن باشید که جوان است و آماده یادگیری سخن گفتن و کلمات جدید؛ اما اگر دور چشمانش چین و چروک بود، یعنی سنش بالاست و حالا هرچقدر که چین و جروک ها بیشتر باشد، احتمالا سن و سال مینا هم بالاتر است.


تعیین سن مینا از طریق ساق پا

ساق پای مرغ مینای جوان، لطیف و باریک است و با افزایش سنش، ضخیم و خشن می شود؛ پس شما با نگاه کردن به ساق پای مینا هم می توانید سن تقریبی او را حدس بزنید.


روش تشخیص جنسیت مرغ مینا

نر یا ماده بودن مرغ مینا در قدرت یادگیری آنها تاثیری ندارد و به عبارتی هر دو جنس می توانند حرف بزنند و صداهای دیگر را تقلید کنند! اما صدای مرغ مینا نر، کمی بلند تر و رسا تر است؛ روی همین حساب بعضی ها ترجیح می دهند که مرغ مینا نر خریداری کنند. تعیین جنسیت مرغ مینا در ظاهر امکان پذیر نیست اما تکنیک هایی برای تشخیص آن وجود دارد که در ادامه با شما در میان خواهیم گذاشت.


روش تشخیص جنسیت مرغ مینا


تعیین جنسیت مینا از طریق رنگ کام و دهان

یکی از راحت ترین راه های تعیین جنسیت مرغ مینا، توجه به رنگ زبان و کام مینا است. رنگ زبان و کام مرغ مینا ماده، یک دست سیاه و برای مرغ مینا نر، سرخ یا نارنجی رنگ است.


تعیین جنسیت مرغ مینا از طریق جثه پرنده

برای استفاده از این روش تشخیص جنسیت، نیاز است که ۲ پرنده هم سن را با هم مقایسه کنید؛ پرنده نر، بخش میانی بدنش، نسبت به پرنده ماده بزرگ تر است.


تعیین جنسیت مینا از طریق آزمایش DNA

اگر جنسیت مرغ مینا خیلی برایتان اهمیت دارد، از آزمایش دی ان ای کمک بگیرید؛ این آزمایش از طریق پر یا خون پرنده انجام می شود. نتیجه آزمایش DNA معمولا ۳ هفته ای آماده شده و کاملا قطعی است.


اگر برای نگهداری مرغ مینا دلبندتان به کمک نیاز دارید، می توانید برای خدمات ذیل، روی دامپزشکی آستانه اشرفیه به صورت حضوری یا مشاوره تلفنی حساب کنید!

  1. پت شاپ مجهز به تمام ملزومات مرغ مینا
  2. ویزیت در کلینیک یا در محل
  3. صدور شناسنامه عکسدار
  4. اصلاح پر و نوک
  5. چک آپ کامل
  6. ناخن گیری

شماره دامپزشکی آستانه اشرفیه

نوبت دهی دامپزشکی آستانه اشرفیه


دیدگاه شما