کلینیک حیوانات در آستانه اشرفیه

زمان تقریبی مطالعه : 1 دقیقه
610
کلینیک حیوانات در آستانه اشرفیه

آدرس دامپزشکی آستانه اشرفیه: آستانه اشرفیه - میدان فردوسی - بلوار آزادی - نرسیده به میدان امام حسین - ساختمان Vip

شماره تماس دامپزشکی آستانه اشرفیه: 01342126632 - 09113422128

نوبت دهی آنلاین دامپزشکی


شهر آستانه اشرفیه یکی از شهرهای سرسبز استان گیلان است که با وجود محصولات کشاورزی متنوعی مانند برنج، چای، بادام، کدو و کرم ابریشم، عملاً بازار بزرگی برای مبادلات تجاری در حوزه کشاورزی است! اینجا می خواهیم درباره دامپزشکی آستانه اشرفیه صحبت کنیم.

دامپزشکی در حیطه علوم تجربی، پلی است میان پزشکی و کشاورزی! یعنی چه؟! یعنی اینکه دامپزشکی از یک طرف با بیماری های مشترک انسان و دام در تماس مستقیم است؛ مانند هاری، بروسلوز و کیت هیداتید و از طرف دیگر با بهداشت محصولات کشاورزی منشأ دامی ارتباط دارد.

«در حقیقت دام سالم نشان از غذای سالم دارد و غذای سالم یعنی انسان و جامعه سالم»

کلینیک دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی، همواره بر آن بوده که در جهت ارتقاء بهداشت عمومی بکوشد و این میسر نمی شود مگر با نظارت عالیه و بی وقفه بر اماکن نگهداری دام ها و حمل خرید و فروش و عرضه دام و همینطور محل توزیع و فروش محصولات دامی نظیر گوشت، شیر، ماست، پنیر و ...

اگر چه دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی یکی از کلینیک های برتر در شهر آستانه اشرفیه است اما پاره ای از ابعاد نظارتی بر اماکن دامی و حمل و نقل و توزیع فراورده های غذائی با منشاء دامی بر عهده ادارات دامپزشکی بوده و از ابعاد نظارتی و حاکمیتی دولت است همانند قرنطینه دامی و یا صدور مجوز حمل و نقل دام زنده و دام کشتارگاهی. به هر حال چه دامپزشکی در حوزه دولتی یا خصوصی چه کشاورزی و چه پزشکی همه این رشته ها در تعاملی مثبت می توانند به بهداشت جامعه کمک نمایند و دانش و رعایت نکات بهداشتی نیز برای عامه مردم می تواند در این امر تأثیر گذار باشد.

کلینیک حیوانات در آستانه اشرفیه به نام دکتر وحید شمس نصرتی تمام مساعی و کوشش خود را چه در مراجعات حضوری و چه در مشاوره های تلفنی مبذول می دارد که مراجعین را به دانش نگهداری بهداشتی حیوانات خانگی و حیوانات مزرعه راهنمائی و دلالت کند و تمامی تیم و اعضای کلینیک، این امر را رسالت خود میدانند.

آیدا خسبی
دوشنبه، 29 فروردین 1401


مطالب مشابه
آرایش حیوانات خانگی

آرایش حیوانات خانگی

موی حیوانات خانگی نظیر سگ ، گربه ، خرگوش ، همستر و غیره همانند موی انسان مرتب درحال رشد می باشد و این موضوع ایجاب می کند که مو حیوانات خانگی همواره تمیز و مرتب بماند . اصولاً حیوانات از حمام خوششان نمی آید و از طرفی بعضی از حیوانات مانند سگ غدد عرق ندارند و کمتر نیاز به حمام پیدا می کنند. حمام زیاد باعث خشکی پوست حیوان می شود و می تواند به پوست آسیب برساند ، لذا توصیه می شود که از استحمام زیاد حیوانات خانگی خودداری شود و به جای آن روزانه موی حیوانات با برس مخصوص برس زده شود و سپس پارچه نمدار پاک شود . به این طریق موی حیوان همیشه تمیز می ماند و چنانچه به دلایلی همچون مسافرت یا پیکنیک و رفتن حیوان به اماکن کثیف از پاکیزگی حیوان کم شود ، می توان حیوان را زودتر از موعد مقرر استحمام نمود.

آیدا خسبی 1 سال پیش

صدور شناسنامه بهداشتی در کلینیک دامپزشکی

صدور شناسنامه بهداشتی در کلینیک دامپزشکی

صدور شناسنامه بهداشتی از اموراتی است که در کلینیک های دامپزشکی انجام می گیرد و می تواند مبین وضعیت بهداشتی از حیث چگونگی و تاریخی برای حیوانات خانگی شما باشد .

آیدا خسبی 1 سال پیش

سونوگرافی حیوانات خانگی {در دامپزشکی آستانه اشرفیه}

سونوگرافی حیوانات خانگی {در دامپزشکی آستانه اشرفیه}

در این وبلاگ به هرگونه سوالی که ممکن است درباره سونوگرافی حیوان خانگی تان داشته باشید، مثل قیمت، زمان، مراقبت ها و... پرداخته ایم.

آیدا خسبی 1 سال پیش

واکسیناسیون حیوانات خانگی علیه ویروس ها

واکسیناسیون حیوانات خانگی علیه ویروس ها

اصولاً رعایت بهداشت طیف وسیعی از امورات را شامل می شود که یکی از مهمترین آنها واکسیناسیون حیوانات خانگی است!

آیدا خسبی 1 سال پیش

درمان حیوانات خانگی

درمان حیوانات خانگی

تیم حرفه ای دامپزشکی آستانه اشرفیه به ارایه خدمات مراقبتی، درمانی، بهداشتی و درمانی حیوانات خانگی می پردازند.

آیدا خسبی 1 سال پیش

دامپزشکی در آستانه اشرفیه

دامپزشکی در آستانه اشرفیه

یکی از مراکز فعال در حوزه دامپزشکی که در شهرستان آستانه اشرفیه از شهر های استان سرسبز گیلان فعالیت دارد ، کلینیک دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی واقع در میدان امام حسین آستانه اشرفیه است.

آیدا خسبی 1 سال پیش

نظر شما

متن نظر