کلینیک حیوانات در آستانه اشرفیه

زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
دکتر وحید شمس نصرتی
دوشنبه، 29 فروردین
48
کلینیک حیوانات در آستانه اشرفیه

شهر آستانه اشرفیه یکی از شهر های سرسبز ایران در استان گیلان واقع شده است . محصولات کشاورزی متنوع مانند برنج ، چای ، بادام ، کدو ، کرم ابریشم و غیره این شهر را شهری استراتژیک نموده است که عملاً بازار بزرگی برای مبادلات تجاری در حوزه کشاورزی است . از سوی دیگر همانطور که مستحضرید دامپزشکی در حیطه علوم تجربی در واقع پلی است میان پزشکی و کشاورزی به چه معنی به این معنی که دامپزشکی از سوئی با بیماری های مشترک انسان و دام در تماس مستقیم است مانند هاری ، بروسلوز و کیت هیداتید و از دیگر سوی با بهداشت محصولات کشاورزی با منشأ دامی در پیوند می باشد به نحوی که دام سالم نشان از غذای سالم دارد و غذای سالم یعنی انسان و جامعه سالم و داشتن دام سالم مستلزم نظارت مستقیم دامپزشکی و در رأس پیکان کلینیک حیوانات در آستانه اشرفیه است که کلینیک دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی واقع در میدان امام حسین آستانه اشرفیه همواره بر آن بوده که در جهت ارتقاء بهداشت عمومی بکوشد و این میسر نمی شود مگر با نظارت عالیه و بی وقفه بر اماکن نگهداری دام ها و حمل خرید و فروش و عرضه دام و همینطور محل توزیع و فروش محصولات دامی نظیر گوشت ، شیر ، ماست ، پنیر و غیره .

اگر چه کلینیک دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی واقع در میدان امام حسین آستانه اشرفیه یکی از کلینیک های برتر در کلینیک حیوانات در آستانه اشرفیه می باشد ولیکن پاره ای از ابعاد نظارتی بر اماکن دامی و حمل و نقل و توزیع فراورده های غذائی با منشاء دامی بر عهده ادارات دامپزشکی بوده و از ابعاد نظارتی و حاکمیتی دولت است همانند قرنطینه دامی و یا صدور مجوز حمل و نقل دام زنده و دام کشتارگاهی .

به هر حال چه دامپزشکی در حوزه دولتی یا خصوصی چه کشاورزی و چه پزشکی همه این رشته ها در تعاملی مثبت می توانند به بهداشت جامعه کمک نمایند و دانش و رعایت نکات بهداشتی نیز برای عامه مردم می تواند در این امر تأثیر گذار باشد . کلینیک حیوانات در آستانه اشرفیه به نام  دکتر وحید شمس نصرتی تمام مساعی و کوشش خود را چه در مراجعات حضوری و چه در مشاوره های تلفنی مبذول می دارد که مراجعین را به دانش نگهداری بهداشتی حیوانات خانگی و حیوانات مزرعه راهنمائی و دلالت کند و تمامی تیم و اعضای کلینیک دامپزشکی دکتر وحید شمس نصرتی واقع در آستانه اشرفیه میدان امام حسین این امر را رسالت خود میدانند.دیدگاه شما