راهنمای نگهداری از همستر

زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
آیدا خسبی
سه شنبه، 14 تیر
51
راهنمای نگهداری از همستر

همستر ها حیوانات کوچک و دوست داشتنی هستند که خیلی ها را جذب خود می کنند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که جذب همسترها شدید و تصمیم به نگهداری یکی از این کوچولو های بامزه گرفته اید یا یک از آنها را پیش خود دارید، جای درستی را انتخاب کرده اید! در این وبلاگ از دامپزشکی آستانه اشرفیه می خواهیم اطلاعات جامعی را درباره نگهداری همسترها در اختیارتان قرار دهیم.


تغذیه مناسب همستر

همسترهای شکمو در انتخاب غذا سختگیر نیستند و هر چیزی که جلویشان بگذارید را می خورند؛ البته این دلیل نمی شوند که شما حواستان به رژیم غذایی درست همستر نباشد. یک رژيم غذایی درست برای همستر باید شامل پروتئین، كربوهيدرات، چربی، انواع ويتامين و مواد معدنی باشد! دکتر وحید شمس نصرتی عموما به مراجعین دامپزشکی آستانه اشرفیه پیشنهاد می کنند که حتما در لیست غذایی همستر خود، میوه، سبزیجات، انواع دانه ها و پلت ها را اضافه کنند.


در صورت تمایل برای کسب اطلاعات دقیق تر درباره تغذیه همستر، وبلاگ «بهترین غذای همستر چیست؟» را مطالعه فرمایید.


محل نگهداری همستر

برای نگهداری همستر از ظروف شیشه ای مثل آکواریوم استفاده می شود که امکان بستن درب آن هم وجود دارد. شما باید کف این قفس شیشه ای را با نرمه چوب نجاری به همراه کاغذ سفید خرد شده، بپوشانید تا همستر دلبندتان در اتاقکش، احساس آرامش و راحتی داشته باشد.


محل نگهداری همستر


هنگام انتخاب و خرید ظرف شیشه ای برای همستر، حواستان به اندازه آن باشد؛ فضای کوچک محل نگهداری همستر، می تواند عواقب بدی مثل فلج شدن همستر را به همراه داشته باشد. راستی با اضافه کردن چرخ و فلک و سرسره می توانید محل نگهداری همسترتان را برایش به بهشت تبدیل کنید!


مراقبت بهداشتی همستر

همسترها کلا حیوانات تمیزی هستند و به حمام نیاز ندارند. گه گاهی اگر احساس کردید که همسترتان کثیف شده، یک دستمال نم دار برای تمیز کردنش کفایت می کند! از جمله مواردی که برای بهداشت همستر باید در نظر داشته باشید، این است که موهایش را پیرایش، اصلاح و شانه کنید، ناخن هایش را بگیرید و درصورت بروز زخمی روی بدنش، او را تحت نظر داشته باشید تا مبدا عفونت کند.


اگر برای نگهداری همستر دلبندتان به کمک نیاز دارید، می توانید برای خدمات ذیل، روی دامپزشکی آستانه اشرفیه به صورت حضوری یا مشاوره تلفنی حساب کنید!

  1. خرید و فروش انواع نژادهای همستر در کلینیک
  2. پت شاپ مجهز به تمام ملزومات همستر
  3. ویزیت در کلینیک یا در محل
  4. صدور شناسنامه عکسدار
  5. اصلاح و پیرایش مو
  6. چک آپ کامل
  7. ناخن گیری
  8. سونوگرافی
  9. جراحی


شماره دامپزشکی آستانه اشرفیه

نوبت دهی دامپزشکی آستانه اشرفیه


دیدگاه شما